„Odjazdowy Bibliotekarz”. Rowerowy rajd ulicami Targówka

Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowe rowerowe wydarzenie. Już w sobotę ulicami Targówka przejadą bibliotekarze, czytelnicy oraz sympatycy bibliotek. Poznajcie szczegóły i dołączcie do akcji.

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy planuje po raz kolejny włączyć się do Ogólnopolskiej Akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, organizując 15 czerwca rowerowy rajd.

Partnerami wydarzenia będą PGR Bródno oraz Stowarzyszenie Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”, a honorowy patronat nad akcją obejmie Burmistrz Dzielnicy Targówek – Sławomir Antonik.

Co o wydarzeniu mówią organizatorzy? „Tegoroczna trasa rajdu – około 18 km – prowadzić będzie do wybranych miejsc ważnych dla Targówka znajdujących się na Targówku Mieszkaniowym, Nowym Bródnie i Bródnie – Podgrodziu. Mają one ukazać i przybliżyć ciekawą historię naszej Dzielnicy. Opowie o nich pan Krzysztof Gajda, varsavianista ze Stowarzyszenie Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”. Podczas przejażdżki prześledzimy dzieje miejsca, w którym żyjemy – od pierwszych śladów osadnictwa, przez rozwój gospodarki rolnej i dziewiętnastowiecznego przemysłu, do dwudziestolecia, ostatniej wojny i współczesności. Odwiedzimy miejsca tak znane, jak i nieco zapomniane, odnajdziemy zabytki, opowiemy wiele zaskakujących historii, wspólnie przemierzymy szlaki pięknego i ciekawego Targówka”.

Jeśli zatem macie ochotę odbyć wspólnie tę miłą podróż przez historię i ulice dzielnicy, to przyjedźcie w sobotę pod Czytelnię Naukową nr 1 przy ul. św. Wincentego 85.  Start rajdu przewidywany jest na godzinę 10.00.

Meta zorganizowana zostanie na terenie PGR Brodno, gdzie uczestnicy rajdu spotkają się ponownie o godzinie 13.00. Tam będą mogli odpocząć i milo spędzić czas w towarzystwie sąsiadów i mieszkańców dzielnicy podczas wspólnego pieczenia kiełbasek przy ognisku. Najmłodsi uczestnicy rajdu będą mogli wziąć udział w quizie dotyczącym wiedzy o Targówku oraz obejrzą pokaz pierwszej pomocy. Wydarzenie będzie również okazją do wolnej wymiany książek – Bookcrossing.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “„Odjazdowy Bibliotekarz”. Rowerowy rajd ulicami Targówka

  • 14 czerwca 2019 o 19:03
    Permalink

    Znowu to samo. Lenistwo, ignorancja lub niewiedza autorki. Rajd ulicami dzielnicy Targówek! Widać, że ma Pani Bródna w sercu tylko w d…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.