Strzały w XIII Liceum Ogólnokształcącym przy Oszmiańskiej. „Leopold 2019”

Do serii strzałów doszło w miniony poniedziałek przy ulicy Oszmiańskiej, na terenie XIII Liceum Ogólnokształcącego im. Lisa-Kuli. Akcja „Leopold 2019” była na szczęście zaplanowana i odbyła się w ramach ćwiczeń antyterrorystycznych.

W poniedziałek tuż przed godziną 9.00 do budynku „trzynastki” wtargnęło czterech napastników z bronią maszynową. Sprawnie weszli do jednej z klas, gdzie sterroryzowali młodzież. W pozostałych salach lekcyjnych nauczyciele prowadzący zajęcia zablokowali drzwi.

Poinformowana o zajściu dyrekcja przekazała wiadomość o zdarzeniu służbom ratowniczym, dzwoniąc na numer 112. Dyspozytor, postępując zgodnie z Planem Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy, uruchomił służby, które następnie otoczyły budynek liceum.

Na miejsce przybyli antyterroryści. Ich oddział wszedł na teren szkoły, gdzie doszło do strzelaniny pomiędzy napastnikami a funkcjonariuszami. Jak możemy przeczytać na stronie Komendy Rejonowej Policji [KRP], napastnicy zostali unieszkodliwieni, a pracownicy szkoły oraz uczniowie bezpiecznie wyprowadzeni z budynku.

Według organizatorów akcja „Leopold 2019” zakończona została sukcesem. W trakcie jej trwania nie ucierpiał żaden człowiek ani zwierzę, do jej przeprowadzenia nie użyto również ostrej amunicji — czytamy na stronie KRP. Jej celem było „sprawdzenie stopnia przygotowania funkcjonariuszy, uczniów i personelu w sytuacji rzeczywistego zagrożenia w przypadku wtargnięcia napastników  do szkoły”.

Czy jednak zaplanowana strzelanina, zrealizowana zgodnie ze scenariuszem jest w stanie cokolwiek sprawdzić? — pyta mieszkanka Targówka, którą zaskoczyły poniedziałkowe strzały i zamknięcie ulic okalających liceum. Zapraszamy do dyskusji na temat bezpieczeństwa w szkołach.

Więcej o projekcie przeczytacie TU.

zdj. KRP VI

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Strzały w XIII Liceum Ogólnokształcącym przy Oszmiańskiej. „Leopold 2019”

  • 17 czerwca 2019 o 12:00
    Permalink

    No chyba nie zafundujemy dzieciom niezaplanowanej na litosc boską?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.