Nowe mieszkania miejskie na Targówku Mieszkaniowym

Ponad 215 miejskich mieszkań powstaje przy ul. Radzymińskiej, w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji. – Miejskie mieszkania to pomoc tym, którzy potrzebują wsparcia w znalezieniu własnego domu. Chcę, by Warszawa była dla wszystkich — podkreśla Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

Inwestycja zlokalizowana na Targówku Mieszkaniowym przy ulicy Radzymińskiej, Remiszewskiej oraz Handlowej, obejmuje budowę budynków mieszkalnych, wielorodzinnych z garażami podziemnymi. W jej pobliżu znajduje się Szkoła Podstawowa Nr 114 oraz skwer Stefana Wiecheckiego — Wiecha.  

Jak zapewnia zastępca prezydenta Warszawy, Renata Kaznowska, mieszkania miejskie będą tanie: – Jesteśmy konkurencyjni. Mieszkania budowane przez Warszawę będą tanie! Chcemy żeby każda rodzina mogła pozwolić sobie na czynsz, który wyniesie od 400 do 1000 złotych – w zależności od dochodów i sytuacji życiowej –

Koszt inwestycji to blisko 67,4 mln zł. Pierwsi lokatorzy prawdopodobnie będą mogli wprowadzić się na początku 2021 r.

To nie pierwsze mieszkania miejskie, które powstają w naszej dzielnicy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji. Przypomnijmy, że przy ul. Korzona powstaje budynek dla 64 rodzin, a przy ul. Chyrowskiej stanie budynek z 25 mieszkaniami. „Mamy już pozwolenie na jego budowę, wkrótce TBS ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji. Mieszkania będą gotowe w pierwszym kwartale 2021 r.”—  podaje stołeczny Ratusz.

Więcej o inwestycji przeczytacie TU.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.