Nowe mieszkania miejskie na Targówku Mieszkaniowym

Ponad 215 miejskich mieszkań powstaje przy ul. Radzymińskiej, w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji. – Miejskie mieszkania to pomoc tym, którzy potrzebują wsparcia w znalezieniu własnego domu. Chcę, by Warszawa była dla wszystkich — podkreśla Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

Inwestycja zlokalizowana na Targówku Mieszkaniowym przy ulicy Radzymińskiej, Remiszewskiej oraz Handlowej, obejmuje budowę budynków mieszkalnych, wielorodzinnych z garażami podziemnymi. W jej pobliżu znajduje się Szkoła Podstawowa Nr 114 oraz skwer Stefana Wiecheckiego — Wiecha.  

Jak zapewnia zastępca prezydenta Warszawy, Renata Kaznowska, mieszkania miejskie będą tanie: – Jesteśmy konkurencyjni. Mieszkania budowane przez Warszawę będą tanie! Chcemy żeby każda rodzina mogła pozwolić sobie na czynsz, który wyniesie od 400 do 1000 złotych – w zależności od dochodów i sytuacji życiowej –

Koszt inwestycji to blisko 67,4 mln zł. Pierwsi lokatorzy prawdopodobnie będą mogli wprowadzić się na początku 2021 r.

To nie pierwsze mieszkania miejskie, które powstają w naszej dzielnicy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji. Przypomnijmy, że przy ul. Korzona powstaje budynek dla 64 rodzin, a przy ul. Chyrowskiej stanie budynek z 25 mieszkaniami. „Mamy już pozwolenie na jego budowę, wkrótce TBS ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji. Mieszkania będą gotowe w pierwszym kwartale 2021 r.”—  podaje stołeczny Ratusz.

Więcej o inwestycji przeczytacie TU.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.