ZMIEŃ PRZYZWYCZAJENIA — NIE MARNUJ JEDZENIA. Jadłodzielnia na Bródnie

Zamiast wyrzucać nadmiar jedzenia, możesz się nim podzielić. Wystarczy, że zapakowane i nieprzeterminowane produkty dostarczysz do specjalnej szafki, która ustawiona została przy wejściu do Biblioteki oraz Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Św. Wincentego 85.

W środę, 12 czerwca br., dzięki inicjatywie Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek przy współpracy Biblioteki Publicznej Dzielnicy Targówek i Środowiskowego Domu Samopomocy na Bródnie powstał punkt Jadłodzielni. Dzięki niemu podzielisz się niepotrzebnym jedzeniem i wesprzesz osoby potrzebujące.

Akcję wspiera sklep Delikatesy Wiśniewski, a zasady są bardzo proste. Dzielnica, podążając za ideą Foodsharing’u, zachęca do przekazywania niepotrzebnego jedzenia ludziom potrzebującym. Do ustawionej przy Wincentego 85 szafki możecie włożyć produkty spożywcze, które nie wymagają przechowywania w lodówce, a jeśli jesteście w potrzebie, możecie „poczęstować się” zawartością szafki. Jadłodzielnia czynna jest w godzinach 8.00-19.00.

jadlo - ZMIEŃ PRZYZWYCZAJENIA — NIE MARNUJ JEDZENIA. Jadłodzielnia na Bródnie -

Zachęcamy do włączenia się do akcji wszystkich mieszkańców oraz przedsiębiorców. „Zostaw, jeśli masz za dużo, weź,  jeśli potrzebujesz” — to idea przewodnia Foodsharing’u — przekonuje do projektu Urząd Dzielnicy Targówek.

Zdj. UD Targówek

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.