ZMIEŃ PRZYZWYCZAJENIA — NIE MARNUJ JEDZENIA. Jadłodzielnia na Bródnie

Zamiast wyrzucać nadmiar jedzenia, możesz się nim podzielić. Wystarczy, że zapakowane i nieprzeterminowane produkty dostarczysz do specjalnej szafki, która ustawiona została przy wejściu do Biblioteki oraz Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Św. Wincentego 85.

W środę, 12 czerwca br., dzięki inicjatywie Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek przy współpracy Biblioteki Publicznej Dzielnicy Targówek i Środowiskowego Domu Samopomocy na Bródnie powstał punkt Jadłodzielni. Dzięki niemu podzielisz się niepotrzebnym jedzeniem i wesprzesz osoby potrzebujące.

Akcję wspiera sklep Delikatesy Wiśniewski, a zasady są bardzo proste. Dzielnica, podążając za ideą Foodsharing’u, zachęca do przekazywania niepotrzebnego jedzenia ludziom potrzebującym. Do ustawionej przy Wincentego 85 szafki możecie włożyć produkty spożywcze, które nie wymagają przechowywania w lodówce, a jeśli jesteście w potrzebie, możecie „poczęstować się” zawartością szafki. Jadłodzielnia czynna jest w godzinach 8.00-19.00.

jadlo - ZMIEŃ PRZYZWYCZAJENIA — NIE MARNUJ JEDZENIA. Jadłodzielnia na Bródnie -

Zachęcamy do włączenia się do akcji wszystkich mieszkańców oraz przedsiębiorców. „Zostaw, jeśli masz za dużo, weź,  jeśli potrzebujesz” — to idea przewodnia Foodsharing’u — przekonuje do projektu Urząd Dzielnicy Targówek.

Zdj. UD Targówek

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.