Jak plan miejscowy dla Parku Bródnowskiego? Konsultacje społeczne

Twoja opinia się liczy! — przekonują urzędnicy i zapowiadają, że już niedługo mieszkańcy będą mogli zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania Parku Bródnowskiego oraz wziąć udział w konsultacjach społecznych mu poświęconych.

Plan miejscowy określi charakter i funkcje Parku Bródnowskiego, a dostępny będzie od przyszłego poniedziałku, 24 czerwca, na stronie Urzędu Miasta. Jeśli chcielibyście włączyć się w ten ważny i trudny proces, jakim jest ustalenie szczegółów dotyczących zagospodarowania parku, to koniecznie weźcie udział w konsultacjach społecznych.

Projekt planu poznacie [od 24 czerwca br.] na stronie: www.architektura.um.warszawa.pl, w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego, przy ul. Marszałkowskiej 77/79, od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16 do 24 lipca 2019 r. oraz na wystawie plenerowej w Parku Bródnowskim w Ogrodzie Sensorycznym.

O planowanych zmianach w parku porozmawiać będziecie mogli:

— na spotkaniu w czwartek 4 lipca o godz. 17.30 w Urząd Dzielnicy Targówek

— na dyżurach z projektantem planu w środy 26 czerwca i 17 lipca w godz. 16.00-18.00 w Urzędzie Dzielnicy Targówek

— oraz 10 lipca i 24 lipca w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego w godz. 14.00-16.00

Ponadto możecie złożyć uwagi do planu. Konsultacje trwać będą do 19 sierpnia 2019 r.

Więcej o konsultacjach przeczytacie TU.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Jak plan miejscowy dla Parku Bródnowskiego? Konsultacje społeczne

 • 7 lipca 2019 o 16:24
  Permalink

  A na Hydepark’owych grupach Targówka Bródna i Zacisza nadal powielane są bzdury o tym, że park został już wykupiony przez deweloperów, że mają stanąć tam bloki i że obecne konsultacje mają to przypieczętować.

  Oczywiście to wszystko to kosmiczna bzdura, bo obecne działania ukierunkowane na uchwalenie planu miejscowego, zmierzają do tego, żeby park na zawsze pozostał parkiem i nie podzielił losu okolic jeziorka czerniakowskiego bez względu na to kto akurat będzie u władzy.

  Co ciekawe głupot tych nie prostują obecni w tych grupach tzw. obrońcy parku.

  Widocznie taka panika (zupełnie jak to miało miejsce podczas poprzednich konsultacji) jest im na rękę.

  Łatwiej bowiem kreować się na obrońcę parku, kiedy wszyscy powielają brednie, że mają tam powstać bloki, niż wtedy gdyby mówiono prawdę, że cała planowana zabudowa to zamiana Gofrowa na kawiarenkę całoroczną i postawienie dodatkowej kawiarenki w miejscu obecnego szerokiego chodnika prze schodach od strony wejścia do parku przy skrzyżowaniu Kondratowicza i Wyszogrodzkiej.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.