Bródno. Kolorowe i nowoczesne place zabaw

Dziś chcemy Was zachęcić do dyskusji o bródnowskich placach zabaw. Inicjatorką tematu jest jedna z mam, mieszkanka Bródna. – W dzielnicy pojawiają się coraz ładniejsze placyki ze sprzętem dla dzieci. Są śliczne, kolorowe, bezpieczne. Ale niestety mają ogromną wadę […]­ –. Chcecie przekonać się jaką? Czytajcie dalej.

Nasza Czytelniczka, mama dwóch przedszkolaków, spędza dużo czasu na świeżym powietrzu. Po jednej z wizyt na placu zabaw postanowiła podzielić się swoimi spostrzeżeniami. ­– Codziennie po przedszkolu udajemy się na wybrany przez chłopców osiedlowy plac zabaw. Teraz, z racji wakacji, te wizyty mogłyby być naprawdę długie. Moi synowie uwielbiają zabawę w piasku, wspinanie się na drabinki, ale coraz trudniej znaleźć nam miejsce, w którym da się wytrzymać dłużej niż godzinę. Problemem jest brak cienia –.

Postanowiliśmy przyjrzeć się kilku placom zabaw na Bródnie. Odwiedziliśmy plac zabaw niedaleko ul. Goworowskiej, w pobliżu Ujęcia wody oligoceńskiej, drugi znajdujący się na tyłach Biedronki, przy ul. Poborzańskiej oraz placyk przy ul. Syrokomli. Wszystkie trzy ładnie ogrodzone, z nowym sprzętem do zabaw i niestety w pełnym słońcu.

oligocen plac - Bródno. Kolorowe i nowoczesne place zabaw -

biedra 2 - Bródno. Kolorowe i nowoczesne place zabaw -

plac plac - Bródno. Kolorowe i nowoczesne place zabaw -

Znamy te place i po wielu słonecznych godzinach dzieciaki nie są w stanie zjechać ze zjeżdżalni, bo jest tak gorąca. Również zabawa w piachu nie stanowi frajdy, gdy słońce pali w głowę – skarży się nasza Czytelniczka.

A jakie są Wasze spostrzeżenia? Które place w dzielnicy polecacie? Które dają trochę schronienia w upalne dni? Zachęcamy do dyskusji.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.