Bródno. Kolorowe i nowoczesne place zabaw

Dziś chcemy Was zachęcić do dyskusji o bródnowskich placach zabaw. Inicjatorką tematu jest jedna z mam, mieszkanka Bródna. – W dzielnicy pojawiają się coraz ładniejsze placyki ze sprzętem dla dzieci. Są śliczne, kolorowe, bezpieczne. Ale niestety mają ogromną wadę […]­ –. Chcecie przekonać się jaką? Czytajcie dalej.

Nasza Czytelniczka, mama dwóch przedszkolaków, spędza dużo czasu na świeżym powietrzu. Po jednej z wizyt na placu zabaw postanowiła podzielić się swoimi spostrzeżeniami. ­– Codziennie po przedszkolu udajemy się na wybrany przez chłopców osiedlowy plac zabaw. Teraz, z racji wakacji, te wizyty mogłyby być naprawdę długie. Moi synowie uwielbiają zabawę w piasku, wspinanie się na drabinki, ale coraz trudniej znaleźć nam miejsce, w którym da się wytrzymać dłużej niż godzinę. Problemem jest brak cienia –.

Postanowiliśmy przyjrzeć się kilku placom zabaw na Bródnie. Odwiedziliśmy plac zabaw niedaleko ul. Goworowskiej, w pobliżu Ujęcia wody oligoceńskiej, drugi znajdujący się na tyłach Biedronki, przy ul. Poborzańskiej oraz placyk przy ul. Syrokomli. Wszystkie trzy ładnie ogrodzone, z nowym sprzętem do zabaw i niestety w pełnym słońcu.

oligocen plac - Bródno. Kolorowe i nowoczesne place zabaw -

biedra 2 - Bródno. Kolorowe i nowoczesne place zabaw -

plac plac - Bródno. Kolorowe i nowoczesne place zabaw -

Znamy te place i po wielu słonecznych godzinach dzieciaki nie są w stanie zjechać ze zjeżdżalni, bo jest tak gorąca. Również zabawa w piachu nie stanowi frajdy, gdy słońce pali w głowę – skarży się nasza Czytelniczka.

A jakie są Wasze spostrzeżenia? Które place w dzielnicy polecacie? Które dają trochę schronienia w upalne dni? Zachęcamy do dyskusji.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.