Budowa metra na Bródnie. „Pracują od rana do nocy”

Upalne dni nie przeszkadzają w budowie stacji C21 Bródno. Obecnie trwają intensywne prace przy budowie ścian szczelinowych. Ponadto wokół przyszłej komory startowej budowane są ekrany akustyczne. Kurz i hałas wzdłuż ul. Kondratowicza to ostatnio codzienność mieszkańców.

Dwie pogłębiarki drążą obecnie ściany szczelinowe przyszłego korpusu stacji. Maszyny zobaczycie w pobliżu boiska Szkoły Podstawowej z Oddziałami integracyjnymi nr 275 im. Artura Oppmana oraz obok pawilonów u zbiegu ul. Kondratowicza i Łabiszyńskiej.

metro 2 - Budowa metra na Bródnie. „Pracują od rana do nocy” -

Po zgłębieniu otworu w ziemi, wypełniany jest on zawiesiną bentonitową, która zabezpiecza go przed osypaniem, a następnie w otworze umieszczana jest klatka zbrojeniowa. Proces wieńczy betonowanie”.

Jednocześnie na całej długości placu budowy nadal usuwane są elementy kolidujące z podziemną infrastrukturą. „W sumie na całym wschodnim odcinku drugiej linii metra do przełożenia jest blisko 40 kilometrów przewodów i różnego rodzaju instalacji”.

metro 3 - Budowa metra na Bródnie. „Pracują od rana do nocy” -

Przy ul. Bazyliańskiej 7 zaś robotnicy przygotowują teren do budowy torów odstawczych. W celu zminimalizowania hałasu zamontowane zostaną również panele dźwiękochłonne: „Dzięki temu głębienie ścian szczelinowych będzie jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców”.

kosciol - Budowa metra na Bródnie. „Pracują od rana do nocy” -

Jeśli chcecie być na bieżąco z informacjami dotyczącymi budowy czy wytyczonych objazdów, zachęcamy Was do odwiedzenia punktu informacyjnego przy ul. Bazyliańskiej 7, działającego w dni robocze w godz. 9.00 do 19.00.

Więcej informacji o budowie znajdziecie TU.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.