Konkurs na rozbudowę żłobka przy ul. Chodeckiej rozstrzygnięty

Rozbudowa żłobka przy Chodeckiej zbliża się wielkimi krokami. Do konkursu na opracowanie koncepcji architektoniczno-konstrukcyjno-budowlanej pn. „Rozbudowa Żłobka nr 42 przy ul. Chodeckiej 3 w Warszawie” zaproszono dziewiętnaście pracowni architektonicznych. Sprawdźcie, propozycja której okazała się najatrakcyjniejsza dla dzielnicy.

Spośród dziewiętnastu pracowni jedynie osiem złożyło w wymaganym terminie swoje projekty. Mimo to rywalizacja była naprawdę zacięta. Sąd Konkursowy wybrał ostatecznie do opracowania dokumentacji pracownię ENONE ARCHITEKTURA I DESIGN RAFAŁ SOKOŁOWSKI z Pabianic. Wyróżnienia dla najlepszych prac architektonicznych wręczyli: Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy Sławomir Antonik oraz Zastępca Burmistrza Grzegorz Gadecki.

Dzięki rozbudowie placówki przy Chodeckiej, w zmodernizowanym obiekcie znajdzie się miejsce dla trzech kolejnych oddziałów żłobkowych. „W nowej części żłobka zlokalizowano kuchnię z zapleczem oraz pomieszczenia administracyjne. Budynek został opracowany w zwartej bryle z funkcjonalnym rozwiązaniem części wejściowej i placami zabaw od strony zachodniej”. Zgodnie z zapewnieniami władz, całość znakomicie komponuje się z otoczeniem.

Dokumentacja projektowana opracowywana będzie jeszcze w tym roku. Zakończenie inwestycji przewidziane zostało do końca 2020 r.

 

zdj. UD Targówek

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.