Konkurs na rozbudowę żłobka przy ul. Chodeckiej rozstrzygnięty

Rozbudowa żłobka przy Chodeckiej zbliża się wielkimi krokami. Do konkursu na opracowanie koncepcji architektoniczno-konstrukcyjno-budowlanej pn. „Rozbudowa Żłobka nr 42 przy ul. Chodeckiej 3 w Warszawie” zaproszono dziewiętnaście pracowni architektonicznych. Sprawdźcie, propozycja której okazała się najatrakcyjniejsza dla dzielnicy.

Spośród dziewiętnastu pracowni jedynie osiem złożyło w wymaganym terminie swoje projekty. Mimo to rywalizacja była naprawdę zacięta. Sąd Konkursowy wybrał ostatecznie do opracowania dokumentacji pracownię ENONE ARCHITEKTURA I DESIGN RAFAŁ SOKOŁOWSKI z Pabianic. Wyróżnienia dla najlepszych prac architektonicznych wręczyli: Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy Sławomir Antonik oraz Zastępca Burmistrza Grzegorz Gadecki.

Dzięki rozbudowie placówki przy Chodeckiej, w zmodernizowanym obiekcie znajdzie się miejsce dla trzech kolejnych oddziałów żłobkowych. „W nowej części żłobka zlokalizowano kuchnię z zapleczem oraz pomieszczenia administracyjne. Budynek został opracowany w zwartej bryle z funkcjonalnym rozwiązaniem części wejściowej i placami zabaw od strony zachodniej”. Zgodnie z zapewnieniami władz, całość znakomicie komponuje się z otoczeniem.

Dokumentacja projektowana opracowywana będzie jeszcze w tym roku. Zakończenie inwestycji przewidziane zostało do końca 2020 r.

 

zdj. UD Targówek

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.