Zmiana operatora odpadów w dzielnicy Targówek. „Gdzie ten harmonogram?”

W poniedziałek, 1 lipca, weszły w życie umowy na odbiór odpadów komunalnych z terenu m.st. Warszawy z nowymi wykonawcami. Schedę po MPO w dzielnicy Targówek przejęła firma PARTNER. Niestety mieszkańcy już teraz uskarżają się na chaos związany z harmonogramem wywozu odpadów.

Nowy operator, firma PARTNER Sp. z o.o. konsorcjum, będzie miał przez najbliższe trzy lata obowiązek odbioru odpadów w dzielnicach: Targówek i Białołęka. Niestety początki współpracy bywają trudne. Już teraz mieszkańcy wytykają nowemu operatorowi brak harmonogramu wywozu śmieci, za który ten nie chce brać odpowiedzialności, powołując się na zapisy w dokumentacji przetargowej.

Na forach internetowych poszczególni mieszkańcy Białołęki informują, że znaleźli harmonogram w swoich skrzynkach pocztowych, niestety jest on niekompletny, m.in. brakuje pojedynczych adresów lub terminu wywozu wybranych frakcji śmieci. Niedoinformowani czują się także mieszkańcy dzielnicy Targówek. Na stronie tutejszego urzędu harmonogramu brak, a telefoniczna próba ustalenia szczegółów odbioru śmieci zakończona zostaje przekierowaniem na miejską infolinię 19115.

I tak oto wszyscy zdezorientowani mieszkańcy kierowani są ze swoimi uwagami do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115  i niestety, albo nie znajdują na stronie harmonogramu wywozu dotyczącego swojego adresu bądź jest on niekompletny, albo po telefonicznym zgłoszeniu, odesłani zostają na stronę Czysta Warszawa, gdzie harmonogramu również nie ma.

centrum - Zmiana operatora odpadów w dzielnicy Targówek. "Gdzie ten harmonogram?" -

zielona - Zmiana operatora odpadów w dzielnicy Targówek. "Gdzie ten harmonogram?" -

Ściśle nadzorujemy wdrożenie systemu w stolicy, tak aby zmiany operatorów były jak najmniej dostrzegalne przez mieszkańców – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy, a jeden z internautów komentuje: — Udało się. Harmonogram wywozu odpadów jest najmniej dostrzegalny

Czy po takim początku może być lepiej? Czas pokaże.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.