Nastolatkowie z Targówka. Nie chciało im się czekać na autobus, wiec wpadli na pomysł

Trzech nastolatków zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy z Białołęki po tym, jak dopuściło się kradzieży z włamaniem. Wszystko dlatego, że nie chciało im się czekać na autobus.

Policyjny patrol z Białołęki przyjął zgłoszenie o kradzieży rowerów miejskich ze stacji przy ul. Modlińskiej/Żerańskiej. O przebiegu zdarzenia funkcjonariuszy poinformowali świadkowie. Z ich opisu wynikało, że trzech nastolatków kopało w stanowiska rowerowe, a po siłowym odczepieniu rowerów, próbowało na nich odjechać. Dzięki postawie świadków nie zrealizowali swojego zamierzenia.

Policyjne poszukiwania sprawiły, że winni zajściu chłopcy zaskoczeni zostali zatrzymaniem w okolicach marketu przy ul. Modlińskiej. Dwóch nastolatków [14 l., 16 l.], pochodzących z Targówka, było nietrzeźwych. Badanie alkomatem wykazało u nich 0,80 promila alkoholu. Towarzyszący im 14-latek z Pomiechówka również został zatrzymany.

Cała trójka trafiła do komisariatu przy ul. Myśliborskiej, gdzie przyznała się do kradzieży z włamaniem. Tłumaczyli, że nie chciało im się czekać 30 minut na autobus, więc postanowili dotrzeć do wyznaczonego celu na rowerach.

Zatrzymani dopuścili się strat na łączną kwotę prawie 4900 złotych. Teraz staną przed sądem rodzinnym i nieletnich, który zdecyduje o ich dalszym losie.

Źr. KRP VI

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.