Pomysł na ochłodę. Kurtyna wodna przy Domu Kultury

Wysokie temperatury tego lata dają się we znaki nam wszystkim. I choć są wśród nas miłośnicy prażenia się w pełnym słońcu, to jednak lwia część mieszkańców szuka w dzielnicy Targówek schronienia oraz ochłody. Ludzie starsi, małe dzieci czy osoby cierpiące na choroby układu krążenia są szczególnie narażeni na niekorzystne działanie promieni słonecznych. Z pomocą przychodzą dwie radne, składając interpelację w sprawie montażu w dzielnicy kurtyn wodnych. Co z tego wyniknie?

Targóweckie radne: Katarzyna Górska-Manczenko, która z racji swojej aktywności często gości w naszym portalu, oraz Joanna Mroczek złożyły interpelację w sprawie rozwiązania problemu przegrzania organizmu. Obie panie zwróciły się do Burmistrza Dzielnicy Targówek, Sławomira Antonika z prośbą o instalację w dzielnicy kurtyn wodnych. W interpelacji zaproponowano następujące lokalizacje: przy ul. Radzymińskiej ­– skrzyżowanie z Młodzieńczą przy Aldi [sklep], na placu Trynopolskim, w pobliżu Domów Kultury Zacisze, Świt, przy Centrum Kultury i Aktywności oraz przy pętli autobusowej Bródno-Podgrodzie.

Stanowisko burmistrza jest jasne: „tak, ale…”. Nie jest to odpowiedź nieuzasadniona, Pan Antonik bowiem zwraca uwagę na szereg warunków, jakie powinno spełnić miejsce wyznaczone pod montaż kurtyny wodnej. W jego odpowiedzi czytamy, że zaproponowane miejsce powinno:

– być popularne i często odwiedzane przez mieszkańców

– być objęte monitoringiem, umożliwiającym szybką reakcję służb porządkowych w celu zapobiegania aktom wandalizmu

– znajdować się w bliskim sąsiedztwie infrastruktury umożliwiającej podłączenie do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej

– być z odpowiednimi osobami zajmującymi się również eksploatacją tych urządzeń.

W efekcie pozytywnego rozpatrzenia interpelacji kurtyna wodna pojawi się w dzielnicy Targówek przy jednym z Domów Kultury. Przy którym? Tego jeszcze nie doprecyzowano. Wiadomo jednak, że inne lokalizacje zostaną również rozpatrzone przez Zarząd Dzielnicy, który podejmie w tej sprawie rozmowy z MPWiK.

Więcej o projekcie przeczytacie TU.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.