Bił i groził pozbawieniem życia. Za przemoc wobec partnerki otrzymał dozór policyjny

Na numer alarmowy zadzwoniła mieszkanka Targówka, zgłaszając kolejną awanturę, do jakiej doprowadził jej konkubent. „Bił, wyzywał i groził” – relacjonuje Policja. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze.

Po zgłoszeniu, jakie otrzymały służby na numer alarmowy, operator wysłał na miejsce zdarzenia załogę patrolową. Okazało się, że pod wskazanym adresem znajduje się jedynie zaatakowana kobieta. Mimo, iż mężczyzna zdążył oddalić się przed przyjazdem mundurowych, Ci w krótkim czasie go zatrzymali.

Mieszkanka Targówka doznawała przemocy ze strony 26-letniego partnera od ponad roku. Zgodnie z jej zeznaniami mężczyzna znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie, wielokrotnie grożąc jej pozbawieniem zdrowia i życia. „[…] Partner wielokrotnie ją bił i kopał po całym ciele, szarpał za włosy i groził pozbawieniem życia. Gdy był pijany z byle powodu wszczynał awantury i wyzywał ją słowami wulgarnymi”.

Zatrzymany 26-latek trafił do policyjnego aresztu. „Policjanci przedstawili mu zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad partnerką. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, nakaz opuszczenia mieszkania zajmowanego z pokrzywdzoną i zakaz zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 100 metrów. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności”.

Źr. KRP VI

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.