Bezpieczna bieżnia dla biegaczy. Nowy pomysł w Budżecie Obywatelskim

Pod tajemniczo brzmiącą nazwą „BBB” w Budżecie Obywatelskim pojawił się projekt, który zakłada naprawę bieżni na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Łabiszyńskiej na Bródnie. Oddacie na niego swój głos?

Projekt autorstwa Tomasza Katany ma szansę zostać zrealizowany w 2020 roku. Pomysłodawca wycenił naprawę bieżni na 450 000 zł. W zakres prac wchodzi:

– naniesienie nowej warstwy tartanu

– namalowanie linii

– naprawa odwodnienia liniowego

– zakup schowków depozytowych dla biegaczy.

Autor projektu przekonuje, że bieżnia jest chętnie użytkowana przez biegaczy. Warto wspomnieć, że korzystają z niej nie tylko uczniowie czy zawodowi sportowcy, ale również amatorzy biegów czy szeroko rozumianej lekkoatletyki. Bieżnia bowiem jest ogólnodostępna, i stąd chociażby po latach codziennej eksploatacji w tak dużym zakresie, wymaga wyrównania i uzupełnienia ubytków. „Modernizacja zagwarantuje bezpieczeństwo biegaczy i zmniejszy ryzyko kontuzji […]” – czytamy w uzasadnieniu realizacji projektu.

Obecnie trwa proces weryfikacji projektów. Jeśli pomysł pn. „BBB” przejdzie urzędnicze sito, będziecie mogli na niego zagłosować już we wrześniu.

Więcej o projektach przeczytacie TU.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.