Klinika „Budzik” przy Szpitalu Bródnowskim. Umowa podpisana

To już pewne. Klinika „Budzik” dla dorosłych powstanie przy Szpitalu Bródnowskim. 23 lipca podpisano umowę użyczenia części działki należącej do samorządu mazowieckiego, na której Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” zbuduje ten nowoczesny obiekt pomagający wybudzić się ze śpiączki.

Klinika „Budzik” pomagająca małym pacjentom wybudzić się ze śpiączki z powodzeniem funkcjonuje przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jak możemy przeczytać na stronie Fundacji „Akogo?” działającej na rzecz kliniki, jest pierwszą tego typu placówką w Polsce. Dysponuje 15 łóżkami i przyjmuje pacjentów do 18 r.ż. nieodpłatnie. A co z dorosłymi w śpiączce, których jest dużo więcej niż „śpiących dzieci”? Od prawie dwóch lat w Olsztynie działa „Budzik” przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Tam na dorosłych pacjentów czeka 8 łóżek, a podań o przyjęcie było w 2018 roku 800.

Teraz „Budzik” powstanie przy Szpitalu Bródnowskim, na działce należącej do samorządu mazowieckiego. Fundacja Ewy Błaszczyk odpowiadać będzie za budowę i wyposażenie kliniki, Szpital Bródnowski zapewni zaplecze laboratoryjne, diagnostyczne oraz rehabilitacyjne, a pracujący w nim neurochirurdzy i neurolodzy będą z nowo powstałą kliniką współpracować. Po otwarciu warszawska placówka będzie mogła przyjąć nieodpłatnie 15 dorosłych pacjentów oraz liczyć na wsparcie samorządu i środki z funduszy europejskich.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.