Awaria na Bródnie. Tym razem uszkodzono rurę z gazem

Na budowie II linii metra, w okolicach Kondratowicza i Malborskiej, doszło do wycieku gazu. Z pobliskiego bloku ewakuowano mieszkańców. Sytuacja została opanowana, jednak nadal w wielu domach nie ma gazu.

Budowa metra na Bródnie obarczona jest ryzykiem występowania awarii. Tym razem podczas prac naziemnych, w okolicach Kondratowicza i Malborskiej, koparka uszkodziła rurę z gazem. Wyciek zmusił służby do ewakuowania 70 osób z bloku sąsiadującego z budową. Wiadomo już, że po opanowaniu sytuacji, m.in. rozstawieniu kurtyn wodnych przez służby, mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań.

Niestety, jak informują Czytelnicy, większość mieszkańców Bródna nadal nie ma w domu gazu. Kiedy sytuacja ulegnie zmianie? Trudno stwierdzić.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

2 myśli na temat “Awaria na Bródnie. Tym razem uszkodzono rurę z gazem

 • 1 sierpnia 2019 o 08:50
  Permalink

  Awaria nastąpiła w poniedziałek przed południem, mamy czwartek, a gazu nadal nie ma. Znikąd nie można dowiedzieć się, ile to jeszcze potrwa. Żadnych kartek z informacjami, poza ogólnikiem ze Spółdzielni, że sprawą zajmuje się „Gazownia”, nie ma. Nieprawdą jest, jak twierdzi rzecznik Polskiej Spółki Gazownictwa, że pracownicy Gazowni zostawiają kartki z prośba o kontakt, nic takiego ani we wtorek, ani w środę nie miało miejsca.

  Odpowiedz
 • 19 sierpnia 2019 o 07:11
  Permalink

  po meilu do TVN24 dziwnym trafem w kilka godzin później podłączono nam gaz (Kondratowicza 13)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.