Awaria na Bródnie. Tym razem uszkodzono rurę z gazem

Na budowie II linii metra, w okolicach Kondratowicza i Malborskiej, doszło do wycieku gazu. Z pobliskiego bloku ewakuowano mieszkańców. Sytuacja została opanowana, jednak nadal w wielu domach nie ma gazu.

Budowa metra na Bródnie obarczona jest ryzykiem występowania awarii. Tym razem podczas prac naziemnych, w okolicach Kondratowicza i Malborskiej, koparka uszkodziła rurę z gazem. Wyciek zmusił służby do ewakuowania 70 osób z bloku sąsiadującego z budową. Wiadomo już, że po opanowaniu sytuacji, m.in. rozstawieniu kurtyn wodnych przez służby, mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań.

Niestety, jak informują Czytelnicy, większość mieszkańców Bródna nadal nie ma w domu gazu. Kiedy sytuacja ulegnie zmianie? Trudno stwierdzić.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

2 myśli na temat “Awaria na Bródnie. Tym razem uszkodzono rurę z gazem

 • 1 sierpnia 2019 o 08:50
  Permalink

  Awaria nastąpiła w poniedziałek przed południem, mamy czwartek, a gazu nadal nie ma. Znikąd nie można dowiedzieć się, ile to jeszcze potrwa. Żadnych kartek z informacjami, poza ogólnikiem ze Spółdzielni, że sprawą zajmuje się „Gazownia”, nie ma. Nieprawdą jest, jak twierdzi rzecznik Polskiej Spółki Gazownictwa, że pracownicy Gazowni zostawiają kartki z prośba o kontakt, nic takiego ani we wtorek, ani w środę nie miało miejsca.

  Odpowiedz
 • 19 sierpnia 2019 o 07:11
  Permalink

  po meilu do TVN24 dziwnym trafem w kilka godzin później podłączono nam gaz (Kondratowicza 13)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.