Szpital Bródnowski. Odnowiona poczekalnia oddziału kardiologicznego wyśmiana przez internautów?

Jysk Polska wsparł charytatywnie Szpital Bródnowski, zapewniając mu nowe wyposażenie poczekalni na oddziale kardiologicznym. Obecnie miejsce jest przytulne i nie przypomina poczekalni w państwowych placówkach opieki medycznej. – Niestety wygląd to nie wszystko – podkreślają internauci i pomijając zupełnie pozytywną zmianę, podejmują dyskusję o niedostatkach Szpitala Bródnowskiego.

Zamiast twardych, plastikowych krzeseł pacjenci oddziału kardiologicznego znajdą w poczekalni wygodną kanapę z poduszkami, fotele oraz stoliki, na których znalazły się dekoracje, takie jak bieżnik czy ceramiczne naczynia. Całość dopełniły rośliny w dekoracyjnych doniczkach. Mimo starań sklepu Jysk Polska oraz radości przedstawicieli Szpitala Bródnowskiego, internauci nie są tak optymistycznie zaskoczeni, jakby się można było spodziewać

– Zapisują na wizyty na rok 2020, to w takiej poczekalni przyjemniej poczekać – ironizuje internautka. – Bo to i pospać można i pograć w szachy, karty i kości, jak ktoś za pół roku do ortopedy i nie może się ruszać. MAM pytanie – czy można czekać z przyjaciele lub przyjaciółką? I czy do poczekalni już należy się zapisywać! Kto wie, niech odpowie? – czytamy.

– Ech czasem nawet remont nie wystarczy, żeby zmieniło się podejście lekarzy i opieka… – komentuje ktoś inny. – Ale oczywiście super, że coś się dzieje i chociaż warunki są lepsze –.

– A gdzie ta poczekalnia – bo na pewno nie na SORze –.

Jak widać, drobna zmiana, która niepodważalnie wpłynie na poprawę komfortu pacjentów, nie jest niestety czymś, co jest w stanie zatrzeć niepochlebne, zbierane przez wiele lat opinie na temat m.in. opieki na poszczególnych oddziałach, stosunku personelu do pierworódek, żywienia czy obsługi na szpitalnym oddziale ratunkowym. Wśród wielu negatywów ktoś jednak znalazł iskierkę, bo Szpital Bródnowski został zgłoszony do wojewódzkiego plebiscytu pn. Hipokrates Mazowsza 2019, w kategorii Szpital Roku. Liczba głosów oddana na placówkę z Bródna na dzień 28 lipca wynosi: 1. Głosowanie kończy się 31 lipca. 

Czy winą jest niepopularność konkursu czy jednak niepopularność dobrych doświadczeń pacjentów? Zapraszamy do dyskusji.

zdj. JYSK Polska

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.