Ziemska ekspedycja na Marsa już dziś! Przyjdź na podwórko przy Pekinie

Robert Goliński, Michał Mioduszewski oraz Paweł Sky zapraszają na performance zatytułowany „Ziemska ekspedycja na Marsa [Bródnowskie przygotowania]”. Spotykamy się dziś na podwórku przy Pekinie. Poznajcie szczegóły.

„W lipcowy wieczór Kino na B(l)oku i Rewitalizacja Podwórka Rembielińska zaprasza na bródnowskie podwórko przy PEKINIE (Rembielińska 15/17/19) na ZIEMSKĄ EKSPEDYCJĘ NA MARSA.

31 lipca mija dokładnie 11 rocznica od momentu, kiedy Lądownik Phoenix stwierdził bezpośrednio obecność wody w próbce regolitu pobranej w okolicach biegunowych Czerwonej Planety.

BRÓDNO nie może być gorsze i jak się okazało 11 lat po tym wydarzeniu, po wnikliwych badaniach geologicznych ogromną lunetą na terenie podwórka przy najdłuższym bloku na Bródnie – PEKINIE również trysnęła woda… wypompowana przez stopę ludzką wdeptującą w bryłę ziemskiego błota.

„To mały krok człowieka, ale wielki skok ludzkości”

„That’s one small step for man, one giant leap for mankind.”

Neil Amstrong (misja Apollo 11)

W tej dostojne chwili z ust odkrywcy padły nieco mniej doniosłe słowa niż te które poprzedził pierwszy krok na księżycu.

Było to bardziej podobne to innych słów, które padły w przestrzeni kosmicznej.

„Houston, we’ve had a problem”

„Huston, mamy problem”

John Leonard „Jack” Swigert, Jr. (misja Apollo 13)

Od końca 2017 roku trwa remont podwórka. Realizowany żmudnie, malutkimi etapami, raz szybciej, raz wolniej, zupełnie nieprzewidywalnie. Chcemy spotkać się z Państwem, podzielić się posiadanymi informacjami o przebiegu prac, o przyszłych planach i naszych możliwościach. Usłyszeć Państwa uwagi i sugestie. Podzielić się kosmiczną wiedzą o tym kosmicznej części Bródna. Odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy wrócimy z Marsa na Ziemię i zakończy remont podwórka.

Do zobaczenia w tej kosmicznej rzeczywistości.

WSTĘP OCZYWIŚCIE WOLNY”.

Ziemska ekspedycja na Marsa rozpocznie się dziś o godzinie 21.30.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie TU.

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.