„Bezpieczne wakacje na Targówku”. Pogadanka nt. bezpieczeństwa w przedszkolu przy Krasiczyńskiej

W przedszkolu nr 113, znajdującym się przy ul. Krasiczyńskiej, policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Targówek wspólnie z przedstawicielami Delegatury Bezpieczeństwa Dzielnicy Targówek przeprowadzili pogadankę w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2019”.

Funkcjonariusze przeprowadzili spotkanie edukacyjne nt. bezpieczeństwa, w którym uczestniczyło 90 dzieci z 9 przedszkoli oraz 4 szkół podstawowych. W spotkaniu wzięło również udział przyszłe grono pedagogiczne.

„Podczas pierwszej części pogadanki, która skierowana była do starszej publiczności, Naczelnik Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Warszawa Targówek omówił zagadnienia związane z problematyką zachowań dzieci dysfunkcyjnych, a także wybranych zachowań ich opiekunów prawnych oraz sposobu ich postępowania na wypadek zetknięcia się z  sytuacją, gdzie dochodzi do naruszeń obowiązujących przepisów prawa. Podkomisarz Leszek Telak zwrócił uwagę na bardzo istotne w tej materii zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa podczas wypoczynku w mieście oraz nad wodą”.

Druga część spotkania skierowana była do najmłodszych. Podkomisarz Leszek Telak i młodszy aspirant Dominik Kasoń przy współudziale przedstawicieli Delegatury Bezpieczeństwa Dzielnicy Targówek omówili m.in. zagrożenia, jakie mogą spotkać dzieci w przedszkolu oraz szkole, na terenie placu zabaw i ulicy, oraz w domu i poza domem. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały prezenty w postaci kamizelek odblaskowych oraz innych elementów odblaskowych, z których na co dzień w trosce o własne bezpieczeństwo będą mogły korzystać.

Zdj. KRP VI

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.