Ścieżka rowerowa przy CH Atrium Targówek została przedłużona. – Kiedy połączenie z Toruńską? – pytają mieszkańcy

Dzielnica pochwaliła się informacją dotyczącą realizacji projektu w ramach budżetu obywatelskiego pn. „Głębocka – rowerem na zakupy”. Pomysł przedłużenia ścieżki rowerowej przypadł do gustu 260 mieszkańcom, którzy oddali na niego swój głos, niestety pozostali zdają się być zawiedzeni zakończeniem inwestycji przy parkingu rowerowym, bez kontynuacji ścieżki do Trasy Toruńskiej.

Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej spytany o przyczynę  poprowadzenia ścieżki rowerowej jedynie do parkingu rowerowego przy centrum handlowym odpowiada: – Dalszy ciąg leży na terenie w gestii GDDKiA, miasto nie ma możliwości prowadzić tam robót budowlanych –.

Odpowiedź jednak nie satysfakcjonuje mieszkańców, którzy przekonują, że brakujący fragment jest bardzo ważny, bo niewielkim kosztem połączy trasy rowerowe: – Warto to dokończyć jak najszybciej, a nie zostawiać 300m „dziury”. Priorytetem powinno być zapewnianie ciągłości tras rowerowych! –.

– […] Wybudowaliśmy tyle, ile było możliwe – dalszy odcinek bez ingerencji w działki niemiejskie nie jest możliwy – podsumowuje dyskusję pełnomocnik.

Więcej o infrastrukturze rowerowej przeczytacie TU.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.