„Naprzód działki!”. Wspólne budowanie kompostownika w dzielnicy Targówek

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców dzielnicy, miłośników prac ogrodniczych oraz sąsiedzkiej integracji do udziału w projekcie realizowanym przez SAM Rozkwit. Chcecie dowiedzieć się, jak wykorzystać drewno z odzysku do stworzenia kompostownika? Chcecie wesprzeć działkowców przy renowacji ławek w ogrodzie działkowym „Pratulińska”? Serdecznie zapraszamy!

„Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki oraz wszystkich działkowców lubiących majsterkować na wspólne budowanie kompostownika i renowację ławek w ogrodzie działkowym “Pratulińska” na Targówku.

Punktem wyjścia będzie wykorzystanie drewna z odzysku i budowa zamykanego trójkomorowego kompostownika z przesuwną ścianką przednią. Będziemy prototypować i sprawdzać różne rozwiązania. Zapraszamy także do wspólnej renowacji ławek przed Domem Działkowca, a najmłodszych do budowy domków dla pszczół murarek” – czytamy na stronie Urzędu Dzielnicy.

Spotkanie zaplanowane zostało na 22 i 23 sierpnia. Spotykamy się o godzinie 12.00, zarówno w czwartek, jak i w piątek, przy wejściu do ogrodu od strony Metra Targówek Mieszkaniowy (brama nr 1).

Wydarzenie jest realizowane przez SAM Rozkwit w ramach programu „Naprzód działki!” we współpracy z Zarządem Zieleni m. st. Warszawy, w porozumieniu z OZM PZD oraz wsparciu stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej o projekcie „Naprzód działki”” przeczytacie TU.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.