„Naprzód działki!”. Wspólne budowanie kompostownika w dzielnicy Targówek

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców dzielnicy, miłośników prac ogrodniczych oraz sąsiedzkiej integracji do udziału w projekcie realizowanym przez SAM Rozkwit. Chcecie dowiedzieć się, jak wykorzystać drewno z odzysku do stworzenia kompostownika? Chcecie wesprzeć działkowców przy renowacji ławek w ogrodzie działkowym „Pratulińska”? Serdecznie zapraszamy!

„Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki oraz wszystkich działkowców lubiących majsterkować na wspólne budowanie kompostownika i renowację ławek w ogrodzie działkowym “Pratulińska” na Targówku.

Punktem wyjścia będzie wykorzystanie drewna z odzysku i budowa zamykanego trójkomorowego kompostownika z przesuwną ścianką przednią. Będziemy prototypować i sprawdzać różne rozwiązania. Zapraszamy także do wspólnej renowacji ławek przed Domem Działkowca, a najmłodszych do budowy domków dla pszczół murarek” – czytamy na stronie Urzędu Dzielnicy.

Spotkanie zaplanowane zostało na 22 i 23 sierpnia. Spotykamy się o godzinie 12.00, zarówno w czwartek, jak i w piątek, przy wejściu do ogrodu od strony Metra Targówek Mieszkaniowy (brama nr 1).

Wydarzenie jest realizowane przez SAM Rozkwit w ramach programu „Naprzód działki!” we współpracy z Zarządem Zieleni m. st. Warszawy, w porozumieniu z OZM PZD oraz wsparciu stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej o projekcie „Naprzód działki”” przeczytacie TU.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.