Rok szkolny za pasem! Burmistrz odwiedził remontowane w dzielnicy szkoły

Zarząd Dzielnicy Targówek rozpoczął kontrolę remontowanych placówek oświatowych. Wszystko wskazuje na to, że prace w liceum imienia Piotra Wysockiego oraz w szkole im. Roberta Szumana przebiegają zgodnie z planem i wraz z początkiem września będą  gotowe na przyjęcie gimnazjalistów oraz ósmoklasistów.

Dzielnica przekazała informacje o postępie prac w dwóch targóweckich placówkach oświatowych. W liceum imienia Piotra Wysockiego przy ulicy Odrowąża jeszcze dwa tygodnie temu ekipy budowlane pracowały przy elewacji budynku. Dzisiaj obiekt jest już całkowicie docieplony. W środku roboty także dobiegają końca. Również w szkole średniej przy ulicy Olgierda remont przebiega zgodnie z planem.

– Prace modernizacyjne na pewno zakończą się przed pierwszym września – zapewnia dyrektor CXXXVII L.O. im. Roberta Szumana, Jolanta Kaczmara – Są wykonywane kompleksowo: remont szatni związany z usunięciem przedpotopowej konstrukcji metalowej, będą szafki w kolorach, barwach liceum: szaro-żółte, wymienione podłoże, zmienione oświetlenie, koszty remontu samej szatni to jest ponad 100 000 zł […]. Jednocześnie dokonaliśmy remontu kilku klas tzn. zostały one pomalowane, wycyklinowaliśmy podłogi na parterze, także zostaje nam jeszcze jedno piętro do remontu i jeszcze jedna sala dodatkowa, która mam nadzieję, uda się nam dzięki wsparciu z urzędu dzielnicy również pomalować i rodzice też zadeklarowali chęć pomocy –.

Obie remontowane placówki muszą przygotować się na przyjęcie podwójnego rocznika. Burmistrz Sławomir Antonik właśnie podwójny rocznik wskazuje jako największe wyzwanie dla dzielnicy. Spytany o kwotę wydaną dotychczas na modernizację szkół odpowiada:

– W tej chwili wydaliśmy już kwotę ponad 1 700 000 złotych, na to żeby dostosować [red. szkoły]. Staramy się racjonalizować te przewidziane remonty, które byłyby w innym trybie robione, żeby przy okazji rozszerzyć tę pulę o możliwości modernizacyjne. Także tych środków jest permanentnie za mało –.

zdj. UD Targówek

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.