Metro na Bródnie. Zbrojenie stropu i ekrany akustyczne. Nowy etap prac

Jak podaje stołeczny Ratusz, budowa północno-wschodniego odcinka linii metra M2 wchodzi w ważny etap. Już niedługo bowiem rozpocznie się betonowanie płyty stropowej korpusu przyszłej stacji Bródno.

Zaawansowanie prac jest duże. Obecnie na stacji Bródno trwają już roboty przy zbrojeniu pierwszej sekcji stropu. Jak informują urzędnicy, wszystkie stacje budowane są metodą podstropową. „Polega ona na tym, że najpierw buduje się betonową płytę – przyszły strop stacji, a następnie wybiera się spod niej ziemię i w ten sposób powstają kolejne poziomy stacji aż do płyty dennej”.

A co z innymi stacjami? Na stacji „Zacisze i Kondratowicza trwają prace przy budowie kolejnych ścian szczelinowych […]. Prace te wykonywane są przy użyciu specjalnych głębiarek, które pozwalają na precyzyjne wykonanie głębokiego, a jednocześnie wąskiego wykopu. To w nim następnie umieszczana jest klatka zbrojeniowa. Na koniec wykop zalewany jest betonem tworząc ścianę szczelinową. To bardzo ważny etap budowy, ponieważ to pierwszy konstrukcyjny element przyszłych stacji”.

Na koniec dobra informacja dla mieszkańców, którzy na co dzień zmagać muszą się z hałasem generowanym przez pracujące na budowie maszyny. Wykonawca robót jest w trakcie montażu ekranów akustycznych. Obecnie stawiane są one na stacjach Zacisze i Bródno.

Więcej o inwestycji przeczytacie TU.

zdj. UM Warszawa

JK

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.