„Ławka Warszawska”. Zdecyduj, gdzie staną nowe ławki w dzielnicy

Dzielnica we współpracy z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy realizuje projekt „Akcja Ławka Warszawska”. Wspólnie z mieszkańcami wybrane zostaną miejsca, w których staną nowe ławki.

Propozycje miejsc, w których Waszym zdaniem warto postawić ławkę można wysyłać do 25 sierpnia na adres: konsultacje@targowek.waw.pl. Dzięki projektowi w czterech dzielnicach Warszawy może pojawić się w sumie 160 nowych Ławek Warszawskich. Poza Targówkiem ławki staną na Żoliborzu, Ochocie oraz w Ursusie.

Nie chcemy wskazywać obszarów odgórnie, tylko z udziałem mieszkańców wybrać miejsca, gdzie ławka jest potrzebna, będzie pozytywnie odebrana, a jej obecność ułatwi korzystanie z przestrzeni publicznej m.in. osobom z ograniczeniami ruchowymi – czytamy w komunikacie Zarządu Zieleni. – Istotny dla nas jest aspekt edukacyjny – podczas spotkań z mieszkańcami będziemy poruszać tematy związane z dostępnością, standardami pieszymi oraz sposobami montażu ławek. Będziemy zwracać uwagę na potrzeby różnych grup użytkowników, a także rozmawiać o funkcji ławki, która nie zawsze wiąże się z relaksem i podziwianiem ładnych widoków –.

Model Ławki Warszawskiej jest w trzech wariantach: bez oparcia, z oparciem bez podłokietników oraz z oparciem i podłokietnikami [został wybrany w 2018 r.]. Forma ławki była testowana pod względem estetyki, funkcjonalności oraz wygody przez przedstawicieli urzędów oraz mieszkańców.

Po zebraniu zgłoszeń zorganizowany zostanie warsztat dla mieszkańców, podczas którego przeanalizowane zostaną propozycje lokalizacji ławek, interpelacje radnych oraz wskazania dzielnicowych ogrodników.

Więcej informacji TU.

zdj. Ławka Warszawska na Placu Zbawiciela/ZZW

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.