Jedna z największych placówek oświatowych w Warszawie powstaje na Targówku

Pomiędzy ulicami św. Wincentego i Gilarską, przy ulicy Rembrandta, powstaje nowoczesny kompleks oświatowy dla blisko 1000 uczniów. Po uroczystym wmurowaniu 30 sierpnia kamienia węgielnego czas na intensywne prace, tak, by zgodnie z zapowiedziami pierwszy dzwonek mógł zabrzmieć już we wrześniu 2020 r.

– Cieszę się, że na Targówku powstanie tak duża i nowoczesna placówka oświatowa. Inwestycje w infrastrukturę są dla nas bardzo ważne. W ciągu najbliższych kilku lat zaplanowaliśmy blisko 1,2 mld zł na budowę nowych szkół i przedszkoli, ale również modernizację już istniejących – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Zgodnie z zapowiedziami w dwukondygnacyjnym budynku pojawią się m.in. 24 sale lekcyjne, pracownie, aula, świetlica, sala do ćwiczeń, stołówka oraz szatnie. W obiekcie znajdą się również trzy wewnętrzne dziedzińce zagospodarowane w elementy małej architektury i zieleń, sprzyjające prowadzeniu zajęć na świeżym powietrzu.

Wśród nowoczesnych rozwiązań znajdziemy podziemny zbiornik na wodę deszczową, wykorzystywaną do podlewania terenów zielonych. Na dachu zaplanowano montaż instalacji fotowoltaicznej służącej zasilaniu w energię systemu wentylacji i klimatyzacji. Przed wejściem zaś zbudowane zostaną dwie wiaty na 200 miejsc rowerowych. Koszt całej inwestycji to 54 mln zł.

Ponadto, jak poinformował stołeczny Ratusz, „w kolejnych etapach powstanie przedszkole oraz nowoczesna hala sportowa. W obiekcie łącznie przewidziano 24 oddziały szkolne oraz 9 oddziałów przedszkolnych. Znajdą się tam również boiska sportowe i place zabaw. Kompleks oświatowy będzie miał osobne wejścia do szkoły i przedszkola, a hala widowiskowo-sportowa będzie ogólnodostępna”.

Więcej o inwestycji przeczytacie TU.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.