Wschodni odcinek II linii metra uruchomiony: nowy POP i linia 269

Za nami „wielkie ruszenie” pociągów II linii metra. Składy podziemnej kolei pojawiły się w niedzielę, 15 września, na stacjach Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy oraz Trocka. Dla pasażerów otwarto POP oraz uruchomiona została nowa linia autobusowa. Poznajcie szczegóły.

– Zgodnie z zapowiedziami niezwłocznie po otrzymaniu niezbędnych pozwoleń od Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego uruchamiamy nowy odcinek warszawskiego metra. Pierwsi pasażerowie będą mogli skorzystać ze stacji Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka już w niedzielę po południu – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

I tak po uzyskaniu pozwoleń na użytkowanie pociągi rozpoczęły kursowanie na pełnej trasie od Ronda Daszyńskiego do Trockiej. Ponadto od niedzieli czynny dla warszawiaków jest Punkt Obsługi Pasażerów, zlokalizowany na stacji Trocka. „[…] Posiada cztery stanowiska do obsługi pasażerów, w tym jedno okienko do obsługi osób z niepełnosprawnościami i dwa stanowiska z pętlą induktofoniczną, umożliwiającą sprawniejszą obsługę osobom niedosłyszącym. […] W pobliżu jest również winda, umożliwiająca osobom o ograniczonej mobilności łatwiejszy dostęp do Punktu Obsługi Pasażera”.

Udogodnieniem ma być również nowa linia autobusowa: 269, która zapewnia mieszkańcom Bródna szybki dojazd do nowych stacji podziemnej kolejki.

Autobusy obsługują obecnie trasę: BRÓDNO-PODGRODZIE – Chodecka – Matki Teresy z Kalkuty – św. Wincentego – Borzymowska – METRO TROCKA – Trocka – Pratulińska – Handlowa – M. Ossowskiego – METRO TARGÓWEK MIESZKANIOWY – M. Ossowskiego – Myszkowska – Barkocińska – Handlowa – Pratulińska – METRO TROCKA – Trocka – Borzymowska – Św. Wincentego – Matki Teresy z Kalkuty – Chodecka – BRÓDNO-PODGRODZIE.

Więcej o zmianach przeczytacie TU.

zdj. ZTM

JK

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.