Św. Wincentego „będzie stała” nadal. Sygnalizacja świetlna pojawi się na kolejnych skrzyżowaniach

Metro metrem, a „obwodnica” Targówka „obwodnicą”, lecz przed nami kolejne przebudowy i modernizacje w dzielnicy. Tym razem pod „drogowy topór” pójdzie św. Wincentego. Na wiecznie zakorkowanej ulicy pojawi się…  dodatkowa sygnalizacja świetlna.

Od czasu zamknięcia dla ruchu samochodowego ul. św. Wincentego trwa przebudowa ul. Niwa, małej wew. uliczki, która stanowić będzie drogę dojazdową do osiedla Nowy Targówek, zlokalizowanego na dawnym Polu PGR. Ulica będzie skorelowana z ul. św. Wincentego, zatem już niebawem rozpoczną się prace zmierzające do przebudowy powstałego skrzyżowania.

Mieszkańcy zyskają wygodne chodniki i nowoczesne latarnie. Ulica będzie odpowiednio odwodniona, a jezdnia św. Wincentego zostanie poszerzona, zyskując jednocześnie osobne pasy do skrętu w lewo i prawo. Co istotne, Zarząd Dróg Miejskich zapowiedział również pojawienie się na nowo powstałym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej, co w przypadku wiecznie „stojącej” św. Wincentego może co najmniej dziwić.

Jednak to nie koniec prac na aktualnie zamkniętej ulicy. Jak zapowiedzieli drogowcy, po robotach przy skrzyżowaniu z ul. Niwa, roboty przeniosą się na skrzyżowanie z ul. Borzymowską. Tam również pojawią się nowe chodniki i oświetlenie oraz kolejna sygnalizacja świetlna!

Zgodnie z zapowiedzią ZDM, przebudowa obu skrzyżowań wraz z wyposażeniem ich w sygnalizację świetlną potrwa do drugiej połowy 2020 roku, a odpowiadać za nią będzie deweloper budujący nowe osiedla przy św. Wincentego.

Więcej TU.

Zdj. ZDM

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.