Muzeum Sztuki Nowoczesnej włącza mieszkańców w tworzenie Parku Rzeźby na Bródnie

„Goła baba to nie sztuka” – stwierdziła starsza pani, mijając „Sylwię”, dzieło osadzone w jednym ze stawów Parku Bródnowskiego, stworzone za namową artysty Pawła Althamera przez osoby chore na stwardnienie rozsiane z grupy Nowolipie. I choć stwierdzenie to może być tak samo kontrowersyjne, jak sama rzeźba, to jednak nie można przejść obojętnie obok dyskusji poświęconej sztuce, która prezentowana jest na terenie zieleńca przy Kondratowicza. Jeśli chcecie rozpocząć współpracę z Muzeum Sztuki Nowoczesnej i mieć wpływ na to m.in., co, jak i dlaczego prezentowane jest w przestrzeni Parku Rzeźby, nie omińcie czwartkowego spotkania. Szczegóły poniżej.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na debatę otwierającej proces powołania nowej kadencji Rady Programowej Parku Rzeźby na Bródnie – czytamy w komunikacie MSN. Debata nosi tytuł: „Współpraca w przestrzeni publicznej między instytucją sztuki, lokalnym samorządem, społecznością mieszkańców i przyrodą” i odbędzie się w najbliższy czwartek, 26 września 2019 roku o godz. 16:30 w Parku Rzeźby na Bródnie, przy Domku Herbacianym.

„Ze względu na istotną sprawę mocniejszego włączania strony społecznej w procesie współzarządzania Parkiem Rzeźby, obecność okolicznych mieszkańców na Otwartej Radzie oraz debacie jest kluczowa. Chcemy włączyć Was w działania Rady, jak również współtworzyć sieć komunikacji ze wszystkimi sąsiadami zainteresowanymi losami Parku Rzeźby na Bródnie.

Podczas spotkań w ramach XI edycji Parku Rzeźby na Bródnie wybrzmiała bardzo mocno potrzeba zwrócenia większej uwagi na przyrodę parku, która jest złożonym ekosystemem mającym swoje interesy, potrzeby i wymagania”.

Chcesz przedstawić swoje pomysły? Lubisz współtworzyć wspólną przestrzeń? Sztuka w przestrzeni publicznej ma dla ciebie znaczenie? Zależy Ci na losie Parku Bródnowskiego? Zapraszamy do udziału w zaplanowanej debacie.

Więcej szczegółów TU.

zdj. „Raj” Paweł Althamer/Park Rzeźby

 

JK

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.