Zieleń, drogi rowerowe i uporządkowane parkowanie, czyli jak zmieni się ul. Kondratowicza

Przed chwilą zaledwie otwarto trzy nowe stacje metra, a urzędnicy już planują zagospodarowanie głównej arterii Bródna, którą zobaczymy w nowej odsłonie w 2022 roku. Jest to zupełnie zrozumiałe, zważywszy na fakt, że budowa podziemnej kolei wymusiła zmiany również na powierzchni. „Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco” – chciałoby się rzec.

Na ul. Kondratowicza będą dwie stacje metra – „Kondratowicza” przy skrzyżowaniu ulicy Malborskiej i Kondratowicza oraz „Rembielińska” przy skrzyżowaniu ulicy Kondratowicza i Rembielińskiej. Szereg prac prowadzonych pod ziemią ma niewątpliwy wpływ na wygląd ulicy, jaką mieszkańcy zobaczą w 2022 roku po otwarciu metra na Bródnie.

Zgodnie z urzędniczymi zapowiedziami Kondratowicza przejdzie metamorfozę porównywalną ze zmianami, jakich doczekała się ul. Świętokrzyska. Po konsultacjach społecznych przeprowadzonych w ubiegłym roku przedstawiono koncepcję, w której główny trakt osiedla stanie się miejską aleją.

I choć w ciągu ulicy nadal pozostaną dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, to mieszkańcy zyskają dodatkowe przestrzenie z uliczną zielenią po obu stronach i między jezdniami. Dodatkowo powstaną drogi dla rowerów, a także wygodne, szerokie chodniki. W zatokach wzdłuż jezdni znajdzie się miejsce do parkowania aut. Przebudowane zostaną wszystkie skrzyżowania, a także oświetlenie wzdłuż całej ulicy.

Jak zapowiadają urzędnicy, zmiany wprowadzone na Kondratowicza będą mieć wymiar nie tylko komunikacyjny, ale również społeczny. Poza zmianą jakości przestrzeni, modernizacja uwzględnia postulaty dotyczące Centrum Lokalnego przy Kondratowicza, w rejonie Parku Bródnowskiego.

Jeśli chcecie zapoznać się z planami poczynionymi wobec ulicy, to macie możliwość wzięcia udziału w spotkaniach jej poświęconych zaplanowanych w najbliższych dniach. Poniżej harmonogram spotkań.

Urząd Dzielnicy Targówek, ul. Kondratowicza

28 września (sobota) godz. 10.00-12.30

30 września (poniedziałek) godz. 17.30-19.30

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 275

  1. Św. Hieronima

3 października (czwartek) godz. 17.30-19.30.

Więcej o inwestycji TU.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.