Podwórko Talentów Nivea przy DK Świt. Plac zabaw bez górki

Mieszkańcy Bródna dobrze pamiętają górkę, która jeszcze do niedawna znajdowała się na zielonym terenie przynależącym do Domu Kultury Świt. Teraz wzniesienie, które latem zachęcało dzieciaki do zbiegania, zimą zaś służyło do zjazdów na sankach, zniknęło. Wszystko po to, by przygotować teren pod budowę nowoczesnego placu zabaw pn. „Podwórko Talentów Nivea”.

Spokojny, zielony zakątek przy Domu Kultury Świt już niebawem zmieni się nie do poznania. Dzieci, które dotychczas korzystały z drewnianych konstrukcji, otrzymają nowoczesny, kolorowy plac zabaw.

1 - Podwórko Talentów Nivea przy DK Świt. Plac zabaw bez górki - Podwórko Talentów Nivea, plac zabaw, górka, DK Świt

Obecnie z placu zabaw zniknęły zadaszone drabinki ze zjeżdżalniami, nie ma również piaskownicy i zadaszonego stolika. Pojawiła się natomiast karuzela umożliwiająca zabawę dzieciom z niepełnosprawnościami. Jednak najbardziej zwraca uwagę brak wzniesienia, które zlokalizowane było w głębi placu.

4 - Podwórko Talentów Nivea przy DK Świt. Plac zabaw bez górki - Podwórko Talentów Nivea, plac zabaw, górka, DK Świt

3 - Podwórko Talentów Nivea przy DK Świt. Plac zabaw bez górki - Podwórko Talentów Nivea, plac zabaw, górka, DK Świt

2 1 - Podwórko Talentów Nivea przy DK Świt. Plac zabaw bez górki - Podwórko Talentów Nivea, plac zabaw, górka, DK Świt

Przed nami budowa nowoczesnego, wpisującego się w obecnie panującą modę na tworzenie miejsc integrujących lokalną społeczność, placu zabaw w ramach projektu „Podwórko Talentów Nivea”. Będzie kolorowo, materiały z których wykonane zostaną elementy placu mają być wytrzymałe, a przede wszystkim będą sprzyjać bezpieczeństwu i kreatywnej zabawie.

Mieszkańcy, którzy mimo obecnego braku małej architektury odwiedzają placyk przy DK Świt, dziwią się, że z terenu zniknęła górka. – Syn zjeżdżał tu na sankach, szkoda, że teraz będzie płasko jak wszędzie – komentuje jedna z mam.

Czy Wy również żałujecie, że wzniesienie, które mogłoby nadal być elementem zielonego placu zabaw, zniknęło?

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

2 myśli na temat “Podwórko Talentów Nivea przy DK Świt. Plac zabaw bez górki

 • 17 października 2019 o 22:27
  Permalink

  Wielka szkoda to było super miejsce dające dzieciom dużo frajdy. Teraz od kilku miesięcy straszy pustka po placu a dzieci rosną to pewnie na następne pokolenie będzie.

  Odpowiedz
 • 18 października 2019 o 12:26
  Permalink

  Z placu zabaw wszystkie urządzenia zniknęły parę miesięcy temu w bardzo krótkim czasie, a skoro było wiadomo że i tak nic nie bedzie robione to można było zostawić dla dzieci do dziś wszystkie urządzenia by miały jeszcze frajdę.
  Ale najlepiej zlikwidować, i nic nie robić tylko baner powiesić…..

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.