Jak powinniśmy gospodarować odpadami? Sąsiad Tomek Wincenciak zaprasza

Dziś zachęcamy Was do rozważenia udziału w spotkaniach sąsiedzkich poświęconych prezentacji i promocji dobrych praktyk lokalnych. W „Świtlicy”, czyli Miejscu Aktywności Lokalnej, działającej przy DK Świt odbędzie się na początku listopada spotkanie, podczas którego rozmawiać będziemy o tym, jak powinniśmy gospodarować odpadami. Poznajcie szczegóły.

Gospodarka odpadami w naszej dzielnicy to temat rzeka. Mieszkańcy walczą o prawidłowy, terminowy wywóz śmieci, jednocześnie nadal sami często nie wiedzą, jak poprawić gospodarowanie odpadami. Jeśli chcielibyście przyjrzeć się możliwościom poprawy tego stanu rzeczy, podjąć sąsiedzkie działania na rzecz ochrony dzielnicy przed „górą śmieci”, to weźcie udział w zaplanowanym na 5 listopada br. roku spotkaniu.

Wydarzenie zatytułowane „Jak powinniśmy gospodarować odpadami?” odbędzie się w Miejscu Aktywności Lokalnej „Świtlica” przy ul. Wysockiego 11, we wtorek, 5 listopada w godzinach 18.30 – 20.30. Spotkanie poprowadzi nasz sąsiad – Tomek Wincenciak, który od wielu lat zaangażowany jest w działania na rzecz ochrony środowiska.

Jego wiedza i doświadczenie dotyczące m.in. programów selektywnej zbiórki bio-odpadów pomogą bez wątpienia wszystkim mieszkańcom realnie ocenić możliwości, jakie każdy z nas posiada, by problem śmieci w dzielnicy Targówek zaczął stanowić marginalny problem.

Tomek Wincecniak jest animatorem zajęć i pikników ekologicznych, współrealizował pilotażowe programy selektywnej zbiórki bio-odpadów, zużytych baterii, leków oraz elektroniki na terenie Mazowsza. W latach 1996 – 2016 prowadził zajęcia z zakresu ochrony środowiska na terenie placówek oświatowych na terenie województwa mazowieckiego.

72468257 1183640948489737 1581099623412400128 n.jpg? nc cat=106& nc oc=AQlaGvKbH6wELSWCJuDv7A9hy EhVpDy RY3zdbQQVkkOqxZ0GYoB045pEEw7ns1IwY& nc ht=scontent waw1 1 - Jak powinniśmy gospodarować odpadami? Sąsiad Tomek Wincenciak zaprasza - Warszawa, Tomek Wincenciak, Świtlica, Świt, spotkania sąsiedzkie, odpady, MAL, gospodarowanie odpadami, DK Świt

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu spotkań pn. „Sąsiedzka Akademia Aktywności”(SAA). Jak zapewniają organizatorzy, wydarzenia organizowane w ramach SAA, to okazja do rozmowy, która zachęca wspólnotę sąsiedzką do podejmowania wspólnych działań. Istotnym elementem całej inicjatywy są goście, które wyróżniają się zaangażowaniem społecznym lub mają chęć działania, jednak potrzebują wsparcia od mieszkańców.

„Zapraszamy wszystkich pozytywnie nastawionych do życia, którzy chcą razem zmieniać swoją okolicę i poznawać sąsiadów” – zachęcają organizatorzy.

Więcej o akcji TU.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.