Mieszkańcy mówią S T O P. Wybory do spółdzielczych Rad Osiedli na Bródnie

Wczoraj (26.11.2019) obyły się pierwsze z serii wyborów do spółdzielczych Rad Osiedli. Głosowali przedstawiciele kolonii 28 – Os. Podgrodzie, kolonii 14 – Os. Wysockiego, kolonii 13 – Os. Kondratowicza oraz kolonii 1 – Os. Toruńska.

Z informacji jakie uzyskaliśmy wiemy, że mieszkańcy  stawili się na wybory bardzo licznie, dzięki czemu udało się wybrać przedstawicieli, spoza najbliższego gremium „prezesa”.

W kolonii 1 – Os. Toruńska, nowo wybranymi przedstawicielami do Rady Osiedla zostali: Małgorzata Frankiewicz, która uzyskała 94 głosy mieszkańców oraz Leszek Płachta, na którego zagłosowało 91 sąsiadów. W tej kolonii były dwa mandaty do obsadzenia i obydwa zdobyli mieszkańcy, nasi sąsiedzi.

W kolonii 28 – Os. Podgrodzie, były do zdobycia trzy mandaty radnych i wszystkie także zdobyli mieszkańcy: Tomasz Szynkiewicz – 82 głosy, Elżbieta Dźwigała –  74 głosy oraz Bogusława Sikorska – Walaszczak – 69 głosów.

Do rady osiedla nie dostali się dotychczasowi prominentni działacze SM Bródno: Mirosława Kwiatek, która uzyskała 29 głosów oraz Jerzy Górczak, na którego zagłosowało 5 osób.

Póki co, nie znamy wyników z kolonii 13 oraz 14.

Jak widać demokracja lokalna na Bródnie kwitnie nawet w listopadzie. Kilka dni temu na spotkaniu informacyjnym dla mieszkańców organizowanym przez stowarzyszenie Razem dla Targówka zjawiło się 300 osób a dzisiejsza frekwencja na wyborach do rad osiedli przebiła zeszłoroczną, co najmniej dwukrotnie. Mieszkańcy mówią STOP i biorą sprawy w swoje ręce.

Wybory do wszystkich kolonii trwają do 9 grudnia br. Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące terminów i miejsc wyborów:

Zebrania kolonii 210x300 - Mieszkańcy mówią S T O P. Wybory do spółdzielczych Rad Osiedli na Bródnie - wybory, Warszawa, targówek, spółdzielnia, smbródno, radyosiedli, niconasbeznas, mieszkańcy, bródnoAdresy kolonii 222x300 - Mieszkańcy mówią S T O P. Wybory do spółdzielczych Rad Osiedli na Bródnie - wybory, Warszawa, targówek, spółdzielnia, smbródno, radyosiedli, niconasbeznas, mieszkańcy, bródno

Bernard Jankowski

Redaktor Naczelny Mieszkańca Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.