Ja na dzidy się rzucać nie będę – mówi S. Antonik, burmistrz dzielnicy Targówek, były członek spółdzielczej Rady Osiedla „Wysockiego”.

Podczas listopadowego (2019) spotkania Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego, burmistrz Antonik zapytany został przez jednego z mieszkańców o to, czy nie widzi konfliktu interesów w tym, że pełni jednocześnie funkcję burmistrza dzielnicy, przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno (SM Bródno) oraz przewodniczącego spółdzielczej Rady Osiedla „Wysockiego”?

W odpowiedzi mieszkańcy usłyszeli, że po pierwsze ustawa nie zabrania burmistrzowi dzielnicy pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółdzielni. Po drugie burmistrz Antonik jest aktywnym działaczem środowiska spółdzielczego, dzięki czemu wybierany jest w transparentnych i demokratycznych wyborach. Burmistrz podkreślił także dobitnie, że – „on się na dzidy rzucać nie będzie, jeżeli mieszkańcy go nie wybiorą” na stanowisko przewodniczącego, czy to do Rady Nadzorczej Spółdzielni, czy Rady Osiedla SM Bródno.

No i stało się. Wczoraj tj. 05.12.2019 r. podczas kolejnych wyborów do spółdzielczych Rad Osiedli, mieszkańcy w sposób bardzo wyraźny dali do zrozumienia S. Antonikowi, że jego paliwo samorządowe już się skończyło. Wodolejstwo i puste obietnice burmistrza zaczynają zbierać żniwa. Dla tych, którzy chcieliby bliżej zapoznać się z historią tegorocznych wyborów polecamy artykuł zamieszczony na portalu targowek.info

W wyborach do Spółdzielczych Rad Osiedli, dotychczasowy lider Rady Osiedla „Wysockiego” (kolonia 20), S. Antonik zdobył 51 głosów. Świadomi mieszkańcy, którzy postanowili stanąć w szranki wyborcze z przewodniczącym Rady Nadzorczej SM Bródno zdobyli kolejno: Artur Kędziora – 98 głosów, Mariusz Pietraszek – 93 głosy, Dariusz Kulik 78 głosów.

O tym, że S. Antonik nie jest pozytywnie postrzeganym burmistrzem wśród mieszkańców Targówka, pisaliśmy w artykule pt. Cześć, tu Sławomir. Antonik, człowiek, który spalił swoją dzielnicę.

Warto także wspomnieć, że tegoroczne wybory do Rad Osiedli mieszkańcy Bródna wygrywają w cuglach. Świadomi mieszkańcy mają w swoich szeregach, co najmniej dwa razy więcej radnych  osiedlowych, względem popleczników z SM Bródno ( spółdzielcze Rady Osiedli liczą łącznie 79 radnych ).

IMG 20181016 171244 BURST001 COVER 300x225 - Ja na dzidy się rzucać nie będę – mówi S. Antonik, burmistrz dzielnicy Targówek, były członek spółdzielczej Rady Osiedla „Wysockiego”. - Warszawa, targówek, radaosiedla, Burmistrz, bródno, Antonik

Patrząc z perspektywy kilku tygodni, widać, że spotkanie informacyjne dla mieszkańców, zorganizowane w Wyższej Szkole Bankowej przez Stowarzyszenie RAZEM dla Targówka, było kluczowe dla tegorocznych wyborów w SM Bródno.

Warta podkreślenia jest także inicjatywa Tomasza Szynkiewicza, naszego sąsiada oraz lokalnego aktywisty, który sprawę odwołania zeszłorocznych wyborów do Rad Osiedli skierował do Sądu. Skład sędziowski po rozpatrzeniu sprawy orzekł, że „nie można zmieniać zasad gry w trakcie gry”, przyznając rację mieszkańcom.

Stara zgorzkniała 2 300x225 - Ja na dzidy się rzucać nie będę – mówi S. Antonik, burmistrz dzielnicy Targówek, były członek spółdzielczej Rady Osiedla „Wysockiego”. - Warszawa, targówek, radaosiedla, Burmistrz, bródno, Antonik

Pomimo licznych kontrowersji z jakimi zmaga się SM Bródno od dłuższego czasu, organizacja ta nie reaguje na sygnały mieszkańców. Niezmienne pozostają również standardy jakie obowiązują w spółdzielni, a które jedna z mieszkanek określiła jako reżim i komuna. Aby przybliżyć państwu standardy obowiązujące w SM Bródno, zapraszamy do obejrzenia relacji jaką opublikował na swoim kanale Bernard Jankowski.

Wczorajsze wybory pokazały na pewno dwie rzeczy. Po pierwsze, to co do tej pory wydawało się niemożliwe, stało się możliwe – mieszkańcy potrafili jednak się zmobilizować i wziąć udział w wyborach. Po drugie, wszyscy mieszkańcy dzielnicy Targówek, zostali pozostawieni z pytaniem, czy burmistrz, który cieszy się realnym uznaniem 51 osób, który przegrywa w cuglach wybory z mało komu znanymi sąsiadami,  ma moralny mandat do sprawowania funkcji jaką powierzyła mu Rada Dzielnicy Targówek?

tekst, foto: Bernard Jankowski

operator kamery: Jarosław Modzelewski

Bernard Jankowski

Redaktor Naczelny Mieszkańca Targówka

4 myśli na temat “Ja na dzidy się rzucać nie będę – mówi S. Antonik, burmistrz dzielnicy Targówek, były członek spółdzielczej Rady Osiedla „Wysockiego”.

 • 6 grudnia 2019 o 21:57
  Permalink

  Czy ten „miły” Pan co odpycha i utrudnia pracę redaktora Jankowskiego to Z-ca Dyrektora Osiedla „Wysockiego” Jarosław Wojczuk?

  Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2020 o 14:49
  Permalink

  Nie wiem o co chodziło naszemu zacnemu wielce gospodarzowi naczelnemu dzielnicy z tym rzucaniem się na dzidy. czy o to, że ktoś w niego swą dzidą rzuca a on mierzyć temu komuś własną dzidą nie zamierza oddać nie zamierza. Czy o rzucania się na ostrza wymierzonych weń wrogich dzid własną piersią, czego w dobrze pojętym własnym interesie nie robi. A właśnie o ten własny interes tu głównie chodzi.
  Gazeta W. Stołeczna z pocz. kwietnia podała hiobową wiadomość. Nasz bohater, niechętny rzucaniem się dzidami lub na dzidy, lub walkom na ten oręż wogóle – nas opuszcza. O łkajcie niemowlęta i starcy, kobiety rozpuścicie z rozpaczy sploty swych włosów a mężowie niech rozedrą swe szaty .
  Najciekawszy jest tytuł nadany tej wstrząsające wiadomości
  „pora zadbać o swój interes” podaje red.
  jest to fragment osobistej wypowiedzi naszego nieodżałowanego Pana Bur- Mistrza

  Odpowiedz
 • 23 października 2020 o 04:33
  Permalink

  Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki o niskim oprocentowaniu 3%. Możesz pożyczać na dowolny okres od 1 do 25 lat i pożyczać dowolną kwotę od 2000 do 50 000 000,00 GBP na dowolny cel. Możesz złożyć wniosek za pośrednictwem strony internetowej: 24hourservce.com lub WhatsApp: +14092051142 lub e-mail: larryfox2017@hotmail.com

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.