5,5 mln wróci do budżetu Warszawy? [WIDEO]

W 2011 roku stołeczny ratusz wypłacił olbrzymie odszkodowania klientom  „rekina reprywatyzacji”, za grunty znajdujące się na stołecznym Targówku – podaje TVP. Mowa tu o gruntach znajdujących się w okolicach ulicy Borzymowskiej. Decyzją urzędników Hanny Gronkiewicz – Waltz wypłacone zostało z funduszu miasta odszkodowanie wysokości 5, 5 mln złotych. 

To są gigantyczne pieniądze, które miasto wypłacało, jak widać po tej sprawie, wręcz bezrefleksyjnie – mówi Sebastian Kaleta, przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej.

Komisja Weryfikacyjna uchyliła cztery decyzje władz stolicy w sprawie gruntów przy ulicy Borzymowskiej na Targówku. Miasto według komisji wypłaciło niesłusznie 5,5 mln złotych odszkodowań za reprywatyzację gruntów. Jak się okazało ratusz nie dopatrzył się tego, że poprzednia właścicielka tych nieruchomości kupiła je za czasów okupacji niemieckiej.

Więcej na temat wątpliwych  przepływów finansowych, które zgotował nam stołeczny ratusz, znajdą państwo w materiale przygotowanym przez redakcje programu Panorama :

Bernard Jankowski

Redaktor Naczelny Mieszkańca Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.