Jak się robi parówki?

Wczoraj, 16.01.2020 r. w siedzibie Urzędu Dzielnicy Targówek przy ul. Kondratowicza 20, odbyły się wybory do Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego (DKDS). W spotkaniu wzięło udział aż 25 organizacji. Dodatkowy głos poparcia i wsparcia, zgodnie z regulaminem DKDS miał wiceburmistrz B. Szajkowski, reprezentujący Urząd Dzielnicy Targówek.

Na nowego przewodniczącego DKDS wybrana została dotychczasowa przewodnicząca – Lilianna Lach, która zdobyła 15 głosów poparcia, jej kontrkandydat – Zbigniew Sagański zdobył 11 głosów.

Do zarządu DKDS wybrani zostali: Jarosław Modzelewski, który uzyskał 17 głosów poparcia, Zbigniew Sagański – 16 głosów, Paweł Bruszewski – 16 głosów, Mariusz Bielecki – 16 głosów, Adam Jaworowski – 15 głosów.

DKDS zarząd2 300x225 - Jak się robi parówki? - zacisze, wyborydkds, wybory, Warszawa, UDTargówek, targówek, dzielnica, dkdstargówek, dkds, bródno
                Zarząd DKDS Targówek

Co prawda wybory do DKDS Targówek, to nie są wybory na Prezydenta RP – jak niejednokrotnie podkreślała przewodnicząca Lilianna Lach, jednak emocje i wewnętrzna rywalizacja były odczuwalne już po wejściu na salę posiedzenia.

Kto z kim rywalizował? Otóż od kiedy mieszkańcy naszej dzielnicy zdołali się zjednoczyć pod szyldem stowarzyszenia ”Razem dla Targówka”, aktywność i zaangażowanie osób reprezentujących UD Targówek oraz jego „satelity” niespodziewanie wzrosło. Dziś główni rywale w naszej dzielnicy, to środowisko mieszkańców, konsekwentnie budowane wokół stowarzyszenia ”Razem dla Targówka” oraz sprawująca władzę w naszej dzielnicy koalicja Platformy Obywatelskiej ze Spółdzielnią Mieszkaniową Bródno.

Widać, że na Targówku coś się ruszyło. Mieszkańcy z pozycji potulnych słuchaczy, zdolnych uwierzyć nawet w największą ”bajkę” jaką próbują im „wcisnąć” urzędnicy, przyjęli słuszną postawę odważnego gospodarza, który nie boi się zadawać niewygodnych pytać – mówi Jarosław Modzelewski, reprezentujący Radę Osiedla Zacisze.

Warte podkreślenia jest to, że z 32 zarejestrowanych w DKDS Targówek organizacji, udział we wczorajszych wyborach wzięło aż 25 z nich. Zaledwie w ciągu kilku miesięcy swojej działalności stowarzyszenie ”Razem dla Targówka” potrafiło zjednoczyć wokół siebie aż 10 organizacji, które poparły kandydata ze środowiska mieszkańców.

DKDS all 2 300x181 - Jak się robi parówki? - zacisze, wyborydkds, wybory, Warszawa, UDTargówek, targówek, dzielnica, dkdstargówek, dkds, bródno
I po wyborach… 

Do DKDS Targówek, w ostatnim czasie dołączyło dużo nowych organizacji m.in. ZooM Targówka, czy Teraz RP. Nie zabrakło także organizacji powiązanych z SM Bródno. Jak wskazują mieszkańcy – Urząd Dzielnicy i SM Bródno, w dniu wyborów do DKDS, wyciągnęli swoje najcięższe działa.

Tylko po co ta rywalizacja? Otóż, DKDS ma bezpośredni wpływ na środki finansowe jakie Urząd Dzielnicy przyznaje dla organizacji pozarządowych zajmujących się sportem i kulturą. A sport i kultura, szanowni państwo, to są przede wszystkim dzieci i co ważniejsze, ich rodzice. Przykład: Jak dobry pan burmistrz i wspaniali radni, przyznają odpowiednią ilość środków dla zaprzyjaźnionej organizacji z naszej dzielnicy, to później pan/pani prezes z zaprzyjaźnionej organizacji, wspomni rodzicom na zebraniu, że nowe piłki, czy też kredki dla ich dzieci ufundował Urząd Dzielnicy tj. dobroduszny  zarząd dzielnicy wraz z radnymi, którzy tenże zarząd dzielnicy powołali. Reklama dźwignią handlu i sukcesów politycznych. Przy tej okazji należy także wspomnieć, że ”turniej o puchar burmistrza” także można włożyć między bajki. Nie ma przypadków, są tylko znaki.

Tak się właśnie robi parówki, tak się robi politykę.

Bernard Jankowski

Bernard Jankowski

Redaktor Naczelny Mieszkańca Targówka

Jedna myśl na temat “Jak się robi parówki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.