Wielkanocne wsparcie dla Szpitala Bródnowskiego

Stowarzyszenia Razem dla Targówka i Teraz RP, działające na terenie naszej dzielnicy zainicjowały akcję, która ma na celu wspomóc Szpital Bródnowski w walce z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. 


Apel organizatorów:       

Wszyscy jesteśmy mieszkańcami dzielnicy Targówek i na pewno nie raz korzystaliśmy z pomocy ludzi, którzy na co dzień pracują w Szpitalu Bródnowskim. Wiemy, jak poważna jest sytuacja, która dzieje się w naszym bezpośrednim sąsiedztwie i nie powinniśmy przechodzić obojętnie obok ludzi, którzy teraz potrzebują naszej pomocy. Być może to najlepszy moment na okazanie naszej wdzięczności. Zwróciliśmy się do osób kierujących szpitalem z pytaniem o najpotrzebniejsze rzeczy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że są to podstawowe środki ochrony osobistej.

Wydarzenie nagłaśniamy za pośrednictwem mediów społecznościowych, a zebraną kwotę przeznaczymy na zakup sprzętu dla pielęgniarek, lekarzy i personelu medycznego. W poniedziałek, 06.04.2020 r. uruchamiamy zbiórkę środków finansowych za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl. Ale nie skupiamy się tylko na niej. Możecie przygotować dla naszych lokalnych bohaterów co chcecie: kartki z życzeniami, pisanki, ciasta, itp. Za tydzień mamy Święta Wielkanocne, każda forma wsparcia na pewno spotka się z pozytywnym odbiorem. Takie prezenty będziemy od Was zbierać osobiście w piątek 10.04.2020 r w godz. 12-18. W razie pytań prosimy o wiadomości prywatne.

Nie bądźmy obojętni.

Jeśli my nie pomożemy im teraz, to kto pomoże nam później?

Środki finansowe na ten cel są zbierane za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl . W piątek 10 kwietnia osobiście zbierane będą dary dla pracowników Szpitala Bródnowskiego w postaci kart świątecznych, pisanek, ciast, itp.

Zbiórka Wielkanocne wsparcie dla Szpitala Bródnowskiego jest częścią długofalowej kampanii społecznej #ZasłońTwarz , która ma na celu zaopatrzenie jak największej grupy osób w maseczki ochronne wielokrotnego użytku. Maseczki są rozdawane bezpłatnie.

Organizator wydarzenia: stowarzyszenia Razem dla Targówka oraz Teraz RP

Kontakt: TerazRP@gmail.com

Autor: Rafał Rabiej

Fot. Sebastian Szadryn, MEBLE PUZZLE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.