A ona zawsze na podium – Malwina Krzyczkowska, kolarka MTB, nasza sąsiadka.

Niedziela 27 września 2020 r. to nie tylko urodziny naszej wybitnej kolarki. W dniu swoich urodzin, Malwina Krzyczkowska po raz kolejny udowodniła, że kolarstwo MTB to sport, w którym potrafi osiągać bardzo dobre wyniki.

W niedzielnym wyścigu ”Poland Bike Maraton”, który odbył się na terenie Otwocka, nasza sąsiadka, juniorka młodsza trenująca w Warszawskim Klubie Kolarskim, zajęła 2 miejsce w wyścigu na 25 km, przegrywając o tzw. „błysk szprychy”. Zarówno Malwina jak i zwyciężczyni wyścigu zakończyły wynik z tym samym wynikiem czasowym.

Mimo młodego wieku, Malwina Krzyczkowska sukcesy w kolarstwie MTB odnosi od lat. Tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy można wymienić:

 • Lotto Poland Bike w Legionowie – II miejsce
 • Puchar Mazowsza w Wesołej – II miejsce
 • Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski VIII miejsce ( warto nadmienić, że „szosa” to nie jest specjalizacja Malwiny
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim w Mrągowie – IV miejsce
 • XI Memoriał Stanisława Królaka – II miejsce.

Nasza redakcja karierę młodej kolarki śledzi już od kilku lat. Bardzo zmartwiła nas informacja o kontuzji Malwiny  – złamany  obojczyk. Wola walki i rywalizacji oraz miłość do dwóch kółek okazały się jednak silniejsze od bólu i niedogodności. Malwina zagipsowana od pasa w górę, nie odpuszczała w treningach, wiedząc, że przecież kontuzja z czasem minie, a forma sama się nie zrobi.

Jeżeli serce do walki jest wyznacznikiem sukcesu sportowca, to Malwina Krzyczkowska ma olbrzymią szansę na najwyższe podium wśród światowych sław kolarstwa MTB.

Największym fanem, a zarazem menadżerem Malwiny jest jej tata – pan Mariusz Krzyczkowski, który wspiera swoją córkę z całych sił i towarzyszy jej podczas wszystkich zawodów.

Tych z państwa, którzy chcieliby zobaczyć Malwinę podczas treningu kolarskiego, zapraszamy do Lasku Bródnowskiego na górkę, zwaną przez niektórych „zwałką”. Tam po niemal pionowej ścianie górki, młoda zawodniczka MTB jeździ pośród drzew, krzaków i kamieni. Warto nadmienić, że miejsca do treningów MTB są raczej rzadkością w porównaniu do np. boisk piłkarskich.

Malwinie życzymy dalszych sukcesów w jej ukochanej dziedzinie sportowej, rodzicom Malwiny gratulujemy córki i mamy nadzieję informować państwa o dalszych sukcesach naszej sąsiadki z Bródna.

Bernard Jankowski 

Bernard Jankowski

Redaktor Naczelny Mieszkańca Targówka

Jedna myśl na temat “A ona zawsze na podium – Malwina Krzyczkowska, kolarka MTB, nasza sąsiadka.

 • 23 października 2020 o 04:31
  Permalink

  Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki o niskim oprocentowaniu 3%. Możesz pożyczać na dowolny okres od 1 do 25 lat i pożyczać dowolną kwotę od 2000 do 50 000 000,00 GBP na dowolny cel. Możesz złożyć wniosek za pośrednictwem strony internetowej: 24hourservce.com lub WhatsApp: +14092051142 lub e-mail: larryfox2017@hotmail.com

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.