„Mamy z Targówka”. Bezpłatne spotkania w Domu Kultury Świt

Centrum Kultury Świt oferuje bezpłatne comiesięczne spotkania dla osób z dowolnej grupy społecznej i zawodowej (online, offline, dużych i małych).

Budynek Centrum Kultury Świt znajduje się na terenie Brodna, który historycznie nazywał się Targówek. Region Warszawy obejmuje 870 kilometrów kwadratowych i jest domem dla 3 milionów mieszkańców.

Stolica Polski liczy 2 miliony mieszkańców. W Warszawie jest wiele muzeów, wystaw i atrakcji kulturalnych.

„Mamy z Targówka” to wyjątkowy projekt, nad którym pracuje Centrum Kultury Świt w Warszawie. Projekt skierowany jest do matek z dziećmi do 18 roku życia, które pochodzą z różnych krajów, kultur i religii.

Główną misją projektu jest zaoferowanie bezpłatnego miejsca spotkań, w którym wszystkie mamy będą mogły się spotkać i porozmawiać na różne tematy, które są ważne dla ich życia jako matek. Pomaga im również znaleźć nowych przyjaciół i partnerów dla siebie, a także połączyć się z innymi inicjatywami i organizacjami związanymi z matkami

Aby zapoczątkować tę inicjatywę, Centrum Kultury Świt od zeszłego roku prowadzi spotkania. Do tej pory w spotkaniach tych wzięło udział ponad 100 uczestników. Celem tych spotkań było nie tylko stworzenie przestrzeni, w której ludzie mogliby się spotkać, ale także poznanie polskiej kultury i tradycji poprzez wspólną zabawę.

Centrum Kultury Świt w Warszawie powstało w październiku 2016 roku i od tego czasu co miesiąc organizuje bezpłatne wydarzenia. Centrum jest miejscem spotkań matek, dzielenia się doświadczeniami i uczestniczenia w zajęciach ze swoimi dziećmi i innymi dziećmi.

W każdy czwartek wiele mam z całego miasta przyjeżdża do Centrum Świt, aby spotkać się z innymi mamami – niezależnie od tego, czy mają własne dzieci, czy nie – i wspólnie uczestniczyć w zajęciach.

Centrum Świt to projekt, który dąży do zmian, zapewniając kobietom platformę do refleksji nad macierzyństwem, równouprawnieniem płci i znaczeniem różnorodności.

„Mamy z Targówka” to bezpłatne spotkanie dla mam mieszkających na Targówku lub w jego okolicach. W każdą środę rano w Centrum Kultury Świt uczestnicy mogą porozmawiać na tematy związane z macierzyństwem m.in.: karmienie piersią, ciąża i poród, małżeństwo i dzieci, relacje rodzinne.

Pomysłodawcą „Mamy z Targówka” był Zarząd Oświaty i Kultury m. st. Warszawy. Wierzą, że tego typu spotkania dają mamom bezpieczne miejsce, w którym mogą podzielić się swoimi doświadczeniami i zaczerpnąć dobrych pomysłów, które pomogłyby im w wychowywaniu dzieci.

„Mamy z Targówka” zostały początkowo zorganizowane przez Kuratorium Oświaty i Kultury m.st. Warszawy jako sposób na zwiększenie wsparcia dla matek w ich okolicy. Głównym celem tej grupy jest budowanie społeczności, w której mamy mogą dzielić się swoimi doświadczeniami w wychowaniu dzieci – sukcesami lub porażkami.

„Mamy z Targówka” to grupa mam, które spotykają się w każdy wtorkowy wieczór, by napić się kawy i porozmawiać o swoim życiu i historiach. To przyjazny program dla kobiet z dziećmi, rodziców i tych, którzy mają problemy z opieką nad dziećmi.

Program jest otwarty dla wszystkich osób z Domu Kultury Świt, jednak skierowany jest głównie do kobiet z dziećmi.

To nieformalne spotkanie matek ma na celu złagodzenie ich izolacji i zapewnienie im przestrzeni do spotkań towarzyskich. Matki mogą porozmawiać o swoich problemach, a także podzielić się radami w sprawach życia codziennego, takich jak wychowanie dzieci czy znalezienie pracy w Warszawie. Mogą również poprosić o pomoc inne matki znajdujące się w pobliżu, z którymi czują się związane – to wydarzenie nie zmusza ich do żadnych zobowiązań, ale raczej zachęca.

„Mamy z Targówka” to comiesięczne spotkania rodziców z dziećmi z tego samego miasta. Jest to spotkanie, które gromadzi się, aby porozmawiać o swoim codziennym życiu i udzielać sobie nawzajem rad.

Inicjatywa rozpoczęła się w 2004 roku, kiedy dwie przyjaciółki, Kornelia i Irena, wpadły na pomysł stworzenia miejsca spotkań, w którym świeżo upieczone mamy mogłyby się spotykać i dzielić swoimi doświadczeniami. Sukces pierwszego spotkania matek sprawił, że „Mamy z Targówka” stały się coroczną imprezą.

„Mamy z Targówka” to projekt dyskusji publicznej organizowany przez Centrum Kultury Świt w Warszawie. Ożywia tradycję publicznych dyskusji, podczas których ludzie z różnych grup społecznych rozmawiają o swoich doświadczeniach i zainteresowaniach z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach.

Ten realizowany od prawie roku projekt pozwala mamom pochodzącym z różnych środowisk rozmawiać ze sobą na interesujące tematy i w miarę możliwości nawiązywać nowe przyjaźnie.

Ideą tego projektu dyskusyjnego jest nie tylko stworzenie dialogu między matkami, ale także ich zbliżenie. To spotkanie jest bezpłatne dla każdego, kto tego potrzebuje i trwa około godziny.

„Mamy z Targówka” to cykl publicznych spotkań organizowanych przez Centrum Kultury Świt w Warszawie. Cykl rozgrywa się w różnych częściach stolicy i porusza tematy związane z macierzyństwem i kulturą macierzyństwa.

Spotkania „Mamy z Targówka” mają na celu zapewnienie mamom wsparcia w postaci informacji, wsparcia emocjonalnego oraz interakcji społecznych z innymi matkami.

Targówek to dzielnica Warszawy, w której odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty, wystawy, targi. W języku polskim „targowisko” oznacza „targ lub jarmark”.

„Mamy z Targówka” to cykl bezpłatnych spotkań dla mam, które szukają odmiany i chcą uzyskać informacje o mieście. W czwartki o godzinie 10:00 spotkanie odbywa się w warszawskim Centrum Kultury Świt. Tematy obejmują „Przyjazd do Warszawy”, „Jak znaleźć pracę”, „Opieka zdrowotna” i „Znajdowanie niedrogiego mieszkania”.

Strona główna serwisu jest w języku polskim, ale z boku pod zakładkami: „Spotkania” i „Przewodniki” znajdują się tłumaczenia na język angielski.