WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2019. Jak dojechać na Cmentarz Bródnowski?

Wśród różnych dni świątecznych w naszym kraju, Wszystkich Świętych jest wyjątkowe. Te szczególne okazje powodują, że Warszawiacy masowo odwiedzają cmentarze po to by dać ostatnią pożegnalną służbę swoim bliskim. Jednym z popularniejszych w mieście cmentarzy jest Cmentarz Bródnowski.

Dojazd na miejsce nie jest trudny dzięki posiadaniu dobrej dostępności komunikacji publicznej, takiej jak autobusy i metro. Najbliższa stacja metra do Cmentarza Bródnowskiego to stacja przy al. Solidarności, znajdująca się zaledwie 15 minut drogi pieszo od cmentarza. Inną opcją jest skorzystanie z autobusu. Autobus 128 jeździ bezpośrednio do cmentarza, a docelowa stacja to Cmentarz Powstańców Warszawskich. Ponadto istnieje kilka innych możliwości przesiadek, w tym autobusy 174 lub 630, które również przywożą pasażerów do cmentarza.

Wszystkich Świętych 2019 roku zostało już za kilka dni, a kiedy przychodzi ten szczególny czas, wielu z nas chce udać się na Cmentarz Bródnowski – miejsce pochówku wielu znanych Polaków i ważnych postaci historycznych. Jak wiemy, w tym roku na cmentarz trudno będzie dostać się środkami transportu publicznego. Nie martw się jednak – pomożemy Ci dojechać tam samochodem.

Cmentarz Bródnowski znajduje się na miejscowości Bródno, w odległości około 8 kilometrów od Warszawy. Możesz dostać się tam autostradą A2, ale upewnij się wcześniej, że nic Ci nie przeszkadza – możesz spotkać remonty lub czasami warunki pogodowe mogą skutecznie utrudnić dostęp do cmentarza.

Możesz również pojechać do cmentarza od strony Wisły. Aby dojechać tam z Warszawy wystarczy wybrać drogą 567 i jechać do Bródna. Jest to stosunkowo szybki i łatwy sposób docierania na Cmentarz Bródnowski – zajmie Ci to tylko ok 30-40 minut.

Jeśli jednak nie chcesz tracić czasu na korki lub inne utrudnienia drogowe możesz, skorzystać ze specjalnej oferty transportu Nocne Z1 lub Z2, które oferują transport bezpośrednio do Stacji Mebus Bródno – w pobliżu Cmentarza Bródnowskiego.

Korzystając z powyższych instrukcji jesteśmy pewni, że dotrzesz bez problemu na Cmentarzu Bródnowski i spędzisz piękny czas Oddania Hołdu bliskim oraz Udzielenia Im Ostatecznego Pożegnania w te Święta Wszystkich Świętych 2019.

Dzień Wszystkich Świętych to czas, kiedy wielu Polaków wędruje do cmentarzy, by uczcić swoich bliskich. Cmentarz Bródnowski w Warszawie, jeden z najstarszych w mieście, jest wyjątkowym miejscem dla tych, którzy chcą poświęcić trochę czasu na oddanie hołdu swoim przodkom i zorganizowanie godnego pogrzebu dla tych, dla których jest za późno.

Na szczęście dojazd do tego cmentarza jest stosunkowo łatwy. Jeśli masz samochód możesz skorzystać z bardzo dobrze oznakowanej trasy S8 od strony Złotokłosa lub Komorowa. Jeśli jedziesz autobusem lub tramwajem możesz otrzymać darmowe wejściówki na liniach 518 i 152, które kursują na trasie Ogrodowa-Cmentarna od godzin porannych do godzin wieczornych.

Kiedy już tam dotrzesz, powinieneś mieć szanse skorzystać z ofert handlowych w postaci regionalnych potraw i domowych wykonań biżuterii. Kolejnymi atrakcjami są obrazy i grawerowane nagrobki oraz ludowe ciasta pieczone przez lokalną społeczność oraz sprzedawane przez prawdziwe artystki. Następnie możesz udać się na modlitwę lub odprawić drogocenną mszę świętą w kaplicy na terenie cmentarza.

Tegoroczna uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu Bródnowskim to doskonały sposób na stanięcie twarzą w twarz ze swoją przeszłością i pojednanie się ze swoimi bliskimi po ich odejściu. Cieszmy się tym niepowtarzalnym dniem bez wyrzutów sumienia albo smutku – może to być piękny czas refleksji i duchowej odnowy.